С-300, “Іскандер-М”, авіабомби та “Шахеди”: скільки часу мають жителі Харкова, щоб спуститися в укриття

Пускова установка ракет С-300. Фото: vikna.tv

Для завдання ударів по Харкову російські окупанти найчастіше застосовують балістичні ракети С-300, авіабомби УМПБ Д-30 і безпілотники Shahed (“Шахед”). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

У всіх цих озброєнь різна швидкість польоту, дальність ураження, але у жителів міста мало часу, щоб встигнути сховатися.

Так, швидкість авіабомби УМПБ Д-30 становить близько 600 км/год, і окупанти запускають її на відстані приблизно 70-90 км від Харкова.

“І в харків’ян є десь 4-6 хвилин — залежно від того, де було здійснено запуск, куди планує вдарити бомба”, — сказав Чубенко.

Швидкість безпілотників “Шахед” — близько 200 км/год.

“Повітряні сили ЗСУ передають інформацію про напрямок руху “Шахедів”, що дає можливість спуститися в укриття. У принципі, це 10, 15, 20 хвилин підльоту до міста з моменту їхньої ідентифікації на кордоні з Україною”, — уточнив представник Харківської облпрокуратури.

Швидкість балістичних ракет С-300 та “Іскандер-М” — понад 5 000 км/год.

“Це до 1 хвилини польоту, якщо запуск здійснено з території Бєлгородської області”, — зазначив речник.

Крилаті ракети окупанти рідше використовують по Харкову.

“Вони їх використовують частіше по центральній частині України, по півдню і заходу, тому що у цих ракет велика дальність польоту. Вони від місця запуску можуть подолати до 2 000 км, до 5 000 км. Тому окупанти використовують такі боєприпаси по інших областях”, — пояснив Чубенко.

Особливістю ж Харкова є те, що місто розташоване на відстані 30 км від кордону з РФ, від Бєлгородської області.

“Тому вони використовують С-300 і УМПБ Д-30, які б’ють до 100 км. Також використовують “Шахеди” через близькість міста і можливості заходити з різних кутів, обходячи й мобільні вогневі групи, і установки протиповітряної оборони. Кожен боєприпас вони використовують виходячи з тих завдань, які ставлять для себе, і виходячи з особливостей нашого захисту”, — підсумував Дмитро Чубенко.

Читайте також: Важко виділити ДНК: про проблеми ідентифікації загиблих від удару по “Епіцентру” розповіли в Харківській облпрокуратурі

Нагадаємо, вдень 25 травня Росія завдала два удари коректованими авіабомбами УМПБ Д-30 по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” у Харкові, в якому перебували понад 200 осіб. Станом на ранок 27 травня кількість загиблих становить 12 осіб, з яких 10 залишаються невпізнаними. Кількість поранених зросла до 43 осіб.

Прямий ефір