Важко виділити ДНК: про проблеми ідентифікації загиблих від удару по “Епіцентру” розповіли в Харківській облпрокуратурі

Дмитро Чубенко. Фото: khar.gp.gov.ua

Гіпермаркет “Епіцентр” у Харкові був не випадковою, а прямою ціллю росармії. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Він нагадав, що внаслідок ударів по “Епіцентру” загинули 12 осіб, із них 10 досі не впізнано.

“12 осіб — це ті, яких вдалося дістати з-під завалів “Епіцентру”. Тіла дуже сильно обгоріли. Важко знайти тіла на території гіпермаркету, бо після пожежі все змішалося і багато чого перебуває під завалами. Після такої сильної пожежі, після таких температур тіла дуже сильно обпалені, від них мало що залишається. Криміналісти збирають тіла просто по шматочках, щоб встановити точну кількість загиблих людей”, — повідомив Чубенко.

Наразі проводиться ДНК-експертиза, щоб встановити особи загиблих. Але основна проблема — труднощі виділити ДНК з обпалених тіл.

“ДНК відбирається зі слини, з волосся, з кісток. Але після таких пожеж мало що залишається від тіла, тому важко відбирати матеріал для проведення експертизи. Тому по деяких тілах ідентифікація, можливо, буде більш тривала. Можливо, це займе кілька тижнів. Поки що фахівці справляються з тими завданнями, які виникли”, — зазначив речник Харківської облпрокуратури.

Чубенко наголосив: той факт, що після першого авіаудару росіяни за пів години завдали другого, свідчить про те, що вони цілеспрямовано били по цивільному об’єкту — гіпермаркету.

“Тобто це та ціль, яку вони хотіли вразити, і це той результат, якого вони хотіли досягти”, — наголосив він.

Уже розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, пов’язаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Читайте також: У Харкові продовжують пошуково-рятувальну операцію після удару по гіпермаркету — наслідки (ВІДЕО)

Нагадаємо, вдень 25 травня Росія завдала два удари коригованими авіаційними бомбами (КАБами) по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” у Харкові, де перебували понад 200 осіб. Через кілька годин удар було завдано по центру міста.

Станом на ранок 27 травня кількість загиблих унаслідок російських авіаударів по “Епіцентру” становить 12 осіб, з яких 10 залишаються невпізнаними. Кількість поранених зросла до 43 осіб.

Крім того, кількість поранених унаслідок ракетного удару по центру Харкова збільшилася до 25 осіб.

27 травня в Харкові оголошено День жалоби.

Прямий ефір