Завдання ударів по Москві змінить хід війни — оцінка російсько-американського історика

Наслідки збиття дрона на Москвою. Фото: forbes.ua

Ударами по Білгороду чи Ростову не можна змінити перебіг російсько-української війни, оскільки нікого в Росії не турбує загибель людей. Інше — удари по Москві, оскільки РФ — це “держава одного міста”. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російсько-американський історик, співавтор книг “Третя світова: битва за Україну”, “Від Червоного терору до мафіозної держави” Юрій Фельштинський.

Він наголосив, що в Росії все визначає Москва, там зосереджено керівництво та ділова еліта.

“Коли обговорюють удари по Бєлгороду та можливе захоплення Бєлгорода російськими добровольчими частинами, я ставлюся до цього досить скептично. Це все не має значення для Росії. Уся решта території, окрім Москви, може під воду йти хоч завтра — ніхто цього не помітить, ніхто про це слова не скаже. А ось Москва дуже важлива. Тому коли дрони атакують Москву<…> — це правильний напрямок. Це те, як можна цю війну виграти: коли наносяться авіаудари по Москві, а не інакше”, — вважає гість ефіру.

Фельштинський також зазначив, що в цьому контексті дуже важливим є питання: чи вже отримано українським урядом та ЗСУ дозволи на завдання ударів по Російській Федерації з використанням зброї, яка отримується на Заході. Такий дозвіл, на його думку, може кардинально змінити перебіг війни.

Читайте також: У Кремлі розгубилися, — Федоров про атаку Москви дронами

Нагадаємо, дрони атакували Москву. Вибухи пролунали в столиці РФ рано-вранці 30 травня. Повідомлялося, що безпілотники влучили у три житлові будинки на кількох вулицях.

Прямий ефір