Розслідування щодо Януковича про розстріли на Майдані у 2014 році завершено

Фото Укрінформ

Завершено досудове розслідування щодо експрезидента Віктора Януковича та дев’яти колишніх високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора, інформує UA.

За інформацією Офісу генпрокурора, стороні захисту повідомлено про завершення розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

“Оскільки колишні високопосадовці з 2014 року переховуються від органів слідства та суду, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося за спеціальною (заочною) процедурою”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією відомства, розслідування встановило, що експрезидент; колишні глава Служби безпеки, міністр внутрішніх справ, керівник ГУ МВС України в Києві та їхні заступники, командувач внутрішніх військ МВС України, міністр оборони України, командир столичного полку міліції особливого призначення “Беркут” хотіли припинити масові акції протесту, які ставили під загрозу перебування при владі експрезидента.

“Перевищуючи владу і службові повноваження та без законних підстав, вони організували застосування працівниками правоохоронних органів і військовослужбовцями ЗСУ фізичного насильства, спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів”, – ідеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора зазначають, що дії Януковича і тодішніх керівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, зокрема до смерті 67 цивільних осіб. Загалом постраждали 887 цивільних та 132 правоохоронці, також завдано майнових збитків на суму понад 16 млн грн.

У межах кримінального провадження розслідувано понад тисячу епізодів злочинних дій. Матеріали провадження налічують понад 1 500 томів. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ДБР.

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про підозру у дезертирстві колишньому заступнику начальника Управління державної охорони України – начальнику Служби безпеки експрезидента Віктора Януковича.

Читайте також: Україна озвучила свою позицію у британському суді стосовно боргу Януковича

Прямий ефір