Україна озвучила свою позицію у британському суді стосовно боргу Януковича

Верховний Суд Сполученого Королівства. Фото з сайта supremecourt.uk

Сьогодні, 11 листопада, Верховний Суд Сполученого Королівства заслухав останні пояснення України на підтримку її позиції про те, що єврооблігації на суму $3 млрд було випущено у 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного Росією.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Міністерства фінансів України.

Під час слухання, яке сьогодні відбулося у Верховному Суді Сполученого Королівства, Україна скористалась можливістю ще раз представити свою правову позицію стосовно позову, поданого проти неї Росією у зв’язку з єврооблігаціями на суму $3 млрд. Зазначені єврооблігації було випущено у грудні 2013 року у вигляді звичайного боргового інструменту, що обертається на біржі, однак 100% яких було викуплено Російською Федерацію, що свідчить про надзвичайну винятковість ситуації.

Україна послідовно стверджувала, що внаслідок погроз, здійснюваних Росією до випуску єврооблігацій, та актів як економічної, так і військової агресії з боку РФ, Україну було позбавлено права вибору та внаслідок примусу, здійснюваного Росією, Україна, зрештою, уклала угоди щодо випуску єврооблігацій.

Відповідно, позиція України полягає у тому, що, або випуск облігацій повинен бути визнаний недійсним судом з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу, з дослідженням дій Росії у судовому порядку за повною процедурою у відкритому судовому розгляді. Або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що з процесуальних підстав суд не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України. Саме таку позицію оголосив англійський апеляційний суд у своєму дуже важливому рішенні, що було ухвалене у вересні 2018 року.

Україна залишається впевненою у позитивному результаті вирішення справи, яка була ініційована як один із елементів загальної стратегії зі здійснення Росією агресії проти України, яку РФ продовжує реалізовувати і сьогодні. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти проявам агресії з боку Росії.

Очікується, що після закінчення слухання сьогодні, Верховний Суд завершить роботу над підготовкою рішення та перейде до його винесення.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд України заочно арештував Януковича.

Читайте також: ВАКС дозволив заочно розслідувати присвоєння Януковичем “Межигір’я”

Прямий ефір