Сапери ДСНС отримали техніку від Данської групи для розмінування Донбасу (ФОТО, ВІДЕО)

Фото UATV

Представники Данської ради у справах біженців і Данської групи з розмінування передали саперам ДСНС обладнання для роботи на Донбасі.

Про це інформує UATV.

Рятувальники отримали автомобілі, захисне спорядження, металодетектори, інструменти для ручного розмінування та нетехнічного обстеження.

Заступник голови ДСНС Руслан Білошицький розповів, що з 2014 року велика територія на сході України була заповнена вибухонебезпечними предметами, що становить загрозу для мирного населення.

“Завдяки роботі наших піротехнічних підрозділів було очищено близько 28 тис. га території, близько 100 га водних акваторій. Знешкоджено 73 тис. вибухонебезпечних предметів”, – розповів Білошицький.

За його словами, до співпраці з ДСНС долучаються різні неурядові міжнародні організації.

Білошицький нагадав, що в 2018 році було підписано спільний проект із Данською групою з розмінування щодо співпраці зі знешкодження вибухонебезпечних предметів у Луганській області.

У межах цього проекту передбачається проведення тренінгів і навчань для українських спеціалістів та отримання нової сучасної техніки.

“Сьогодні ми є свідками одного з етапів цього проекту – отримання автомобілів і сучасного обладнання”, – додав замголови ДСНС.

Керівниця представництва Данської ради у справах біженців Кріста Зонголович заявила, що її організація працює майже у сорока країнах світу. Вона наголосила, що Данська рада допомагає українським біженцям починаючи з 2014 року.

“Україна посідає перше місце в антирейтингу жертв від вибухонебезпечних предметів, випереджаючи Сирію”, – сказала Зонголович.

За її словами, встановлення безпеки на Донбасі є першочерговим завданням для її організації. Також Данська група сприяє створенню Центру з розмінування в Україні.

Нагадаємо, що ДСНС України обговорила зі США співпрацю у реагуванні на надзвичайні ситуації.

Раніше повідомлялося, що біля контрольного пункту “Майорське” знайшли вибухонебезпечний предмет.

Прямий ефір