Росії важливо зміцнити віру населення у безумство: у StopFake розібрали пропаганду Кремля

Вікторія Романюк. Фото: facebook.com/sjc.ucu

Російська пропаганда знову запустила повторюваний фейк про те, що США нібито будують нові секретні біолабораторії в Україні. Це робиться спеціально, адже їм не треба нічого вигадувати нового, для них важливо зміцнити віру населення в безумство. Про це сьогодні, 13 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила Вікторія Романюк, заступниця керівника проєкту StopFake, професорка Мадридського університету ім. Карлоса III.

“Повторення таких повідомлень відбувається багатоканально. Сюди включені соціальні мережі, офіційні політичні діячі, перші особи та лідери думок. Сюди також включені міжнародні організації, підставні фонди, якісь “журналісти”. Ось це багатоголосся, цей інформаційний шум, він створює штучну реальність, в якій ми всі ув’язнені. Тому “лабораторія” як тема, яка справді лякає, яка формує відчуття загрози, вона є актуальною сьогодні. І тому ми бачимо ці фейки, які знову та знову повторюються в інформаційному просторі Кремля”, — пояснила експертка.

Вона наголосила, що розповсюдження відео зі стратою українського військового — це також частина пропаганди.

“Мета таких операцій — це, звичайно, деморалізувати супротивника, налякати, шокувати. Така тактика використовувалася у Чечні. Така тактика використовувалася під час інших військових операцій. І тут справді звірячі форми, антилюдські форми ведення війни, яку демонструє Російська Федерація, це її суть”, — сказала Романюк.

Експертка також прокоментувала заяви постпреда РФ в ОНН Небензі про те, що Україна “викрадає” дітей у батьків, які відмовляються евакуюватися із зони бойових дій.

“Росія, звичайно ж, зараз використовуватиме Організацію Об’єднаних Націй, я б назвала це медіатероризмом. Ми часто говоримо про те, чи потрібно розмовляти з терористами, давати їм слово, і зараз ми бачимо унікальний приклад, коли країні-терористу офіційно весь світ фактично дає слово”, — додала Романюк.

Прямий ефір