Росіяни знову повернулися до використання Керченського мосту для забезпечення військової логістики, — військовий оглядач

Баржі біля Керченського мосту. Фото: prozoro.net.ua

Російські окупанти знову повернулися до практики використання Керченського (Кримського) мосту для забезпечення військової логістики. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

За його словами, російські окупаційні сили в Криму зараз мають у своєму розпорядженні чотири головні складові.

“Перша складова — це літаки військово-транспортної авіації Військово-космічних сил збройних сил Російської Федерації. Ті самі Ан-12 та Іл-76, які регулярно прилітають на різні військові аеродроми на територію тимчасово окупованого Криму. Вони перевозять деяку кількість вантажів, не настільки значну, але така опція дає змогу росіянам досить швидко переміщати деякі вантажі, які необхідно доставити терміново”, — сказав Селезньов.

Другою складовою військовий оглядач назвав великі десантні кораблі, конвой з яких росіяни ще недавно активно використовували для доставки вантажів військового призначення.

“Після того, як ми знищили низку великих десантних кораблів російського Чорноморського флоту, росіяни цю опцію використовують вкрай рідко. Буквально минулого тижня один факт було зафіксовано — переміщення вздовж південного берега Криму великого десантного корабля у супроводі ескорту катерів, які покликані були захищати цей найбільший десантний корабель від впливу наших морських ударних дронів”, — розповів Селезньов.

Крім того, за його словами, росіяни активно користуються Керченською поромною переправою. Однак після того, як були виведені з ладу два залізничні пороми, які забезпечували левову частку перевезень саме залізничного транспорту через Керченську протоку, в окупантів виникли проблеми.

“Так, вони мають в акваторії Керченської протоки ще п’ять поромів: два невеликих автомобільних та три великих. Але цього явно недостатньо й точно неможливо повністю забезпечити залізничний трафік через Керченську протоку. Саме тому вони знову повернулися до практики використання четвертого елемента логістичного забезпечення свого угруповання в Криму й Севастополі. До речі, частково ця логістика забезпечує дії російських окупантів на півдні Херсонської, на півдні Запорізької області. Йдеться, звичайно ж, про Керченський міст. І я думаю, що вже справа принципу та вкрай важливого принципу — питання знищення щонайменше залізничної складової цього Керченського мосту для того, щоб позбавити росіян ілюзій”, — підкреслив військовий оглядач. 

Він констатував, що рано чи пізно росіяни будуть змушені покинути Крим, тому що відсутність стабільного постачання ресурсів призведе до вихолощення їхніх сил і засобів.

Читайте також: Росія намагається розширити логістику окупованого Криму, — Попович

Раніше повідомлялося, що росіяни намагаються захистити Керченський міст від ударів ЗСУ.

Прямий ефір