Росіяни не зважають на втрати й намагаються просунутися до отримання Україною допомоги від США, — військовий експерт

Збройні сили України. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російська окупаційна армія інтенсивно діє на полі бою, щоб досягти якихось успіхів до отримання Україною допомоги від США. Про це сьогодні, 23 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, росіяни прекрасно розуміють, що після отримання допомоги від США значно зростає можливість української армії на першому етапі оборонятися, а на наступних етапах — проводити контрнаступальні дії.

“Противник, прекрасно розуміючи, що часу в нього залишилося небагато, намагається досягти хоча б мінімальних тактичних переваг, запекло атакуючи наші позиції, не рахуючись із втратами, вважаючи, що потім він зможе заморозити, стабілізувати ситуацію та не допустити контратак українських Сил оборони”, — сказав військовий експерт. 

При цьому Грабський констатував, що російські окупанти прагнуть здійснити прорив у районі Часового Яру на Донеччині, бо для них це означає вихід надалі на оперативний простір та створення загрози для лінії українських укріплень за напрямком Костянтинівка, Дружківка, а далі — Краматорськ та Слов’янськ.

“Тобто створення загрози Краматорсько-Слов’янській агломерації та спроби охоплення військ, які обороняються в трикутнику Сіверськ — Краматорськ — Слов’янськ. Таким чином, противник намагається створити умови і передумови для того, щоб надалі намагатися продовжувати ці наступи”, — розповів гість ефіру.

Він зазначив, що приблизно така сама ситуація спостерігається і в районі на захід від Авдіївки, де російські окупанти ведуть запеклі бої в спробі продавити українську оборону.

“На північ від згаданої ділянки в районі Очеретине, і спроби прориву на південь від неї, в районі Первомайського, у напрямку на Нетайлове, бої мають винятково запеклий характер, і, як я сказав, противник не зважає й не зважатиме на втрати щонайменше ще місяць. Тому, як говорив генерал Буданов, на нас очікує досить важкий місяць, протягом якого противник буде відчайдушно намагатися просунутися хоч де-небудь на будь-яких напрямках”, — сказав Грабський.

Але українські війська утримуватимуть позиції, упевнений він. Незабаром ситуація змінюватиметься, а фронт — стабілізуватиметься.

Читайте також: 800 російських військових знищені Силами оборони за добу — дані Генштабу ЗСУ

Нагадаємо, Новопавлівський, Авдіївський, Бахмутський та Лиманський напрямки залишаються найнапруженішими на фронті. Захисники України відбили тут десятки російських атак. Загалом впродовж минулої доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 86 бойових зіткнень.

Прямий ефір