Росіяни безрезультатно використовують тактику “м’ясних штурмів” на лівобережжі Дніпра в Херсонській області, — Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Російські окупанти безрезультатно використовують тактику “м’ясних штурмів” на лівобережжі Дніпра на Херсонщині та зазнають великих втрат. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

За її словами, передумов до створення додаткових ударних угруповань в окупантів там не спостерігається.

“Ми бачимо, що, постійно формуючи штурмові групи, ворожі війська не використовують бронетехніку. Тобто вони розуміють, що ті втрати техніки, яких вони зазнавали на самому початку, коли взялися за штурмові дії та намагалися вибити з лівого берега наші підрозділи, їх серйозно вразили не тільки кількістю, а й масштабами та швидкістю зникнення техніки фактично з їхнього потенціалу. Тому зараз використовуються суто “м’ясні штурми” й формуються штурмові групи з великою складністю, оскільки “сарафанне радіо” окупаційних військ дуже швидко поширює інформацію про результати такої штурмової діяльності, коли група повертається з втратами до 70% особового складу”, — сказала Гуменюк.

Речниця зазначила, що російське командування залучало до штурмових дій і морську піхоту, і берегову охорону, і десантно-штурмові війська, однак ті вимагали підтримки бронетехніки, а в іншому разі відмовлялися йти на штурм. За її словами, в окупантів у Херсонській області діє “командирське ембарго” на бронетехніку.

“Очевидно, що керівництво вимагає постійного системного терору наших позицій на лівому березі, і тому бачимо, що вони набирають хоча б одну-дві штурмові групи для того, щоб відзвітувати про проведення штурмових дій. Але результату вони поки що не мають. Постійно відзначаються, у них дуже високі втрати в особовому складі, і виходить, що їм доводиться повертатися на свої позиції ні з чим. Наші підрозділи продовжують роботу зі зміцнення позицій й, по можливості, зачищення території для розширення цього плацдарму”, — розповіла Гуменюк.

Читайте також: На фронті — 100 боєзіткнень: найгарячіше — на Авдіївському, Мар’їнському та Бахмутському напрямках

Раніше військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов заявив, що перспективи розширення плацдарму Сил оборони України на лівобережжі в Херсонській області пов’язані головним чином із наявністю стабільного логістичного зв’язку між правим та лівим берегом.

Прямий ефір