Росія визнає “референдуми”, навіть якщо проголосує одна людина, — експерт

Дмитро Громаков. Фото: icds.ee

Псевдореферендуми на окупованих Росією українських теренах не є демократичною процедурою, це пропагандистський крок. Таку думку сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив соціолог, експерт із комунікацій Міжнародного центру протидії російській пропаганді Дмитро Громаков.

“Починаючи із завтрашнього дня, 23 вересня, ми спостерігатимемо те, що спостерігали у 2014 році у тимчасово окупованому Криму. З проведення так званих “референдумів” під юрисдикцію Російської Федерації війна матиме не наступальний, а оборонний характер. Росіяни намагатимуться переформатувати образ війни у ​​міжнародному просторі та представлять агресором Україну”, — сказав Громаков.

Він упевнений, що “референдуми” у засобах масової інформації будуть представлені як своєрідна перемога країни-агресора.

“Буде маса публікацій про те, як люди щасливі приєднатися до Росії”, — зазначив гість ефіру.

Експерт наголосив, що “референдум” — це пропагандистський захід, що дозволяє обґрунтувати окупацію захоплених територій України. При цьому думка росіян щодо окупованих територій не зміниться.

“Вони як ненавиділи та не приймали ці території, так і не прийматимуть. Крим, наприклад, не є повноцінною частиною Російської Федерації. На півострові не працює нормально “Сбербанк”, “Аерофлот” та інші компанії. З цими територіями буде аналогічна ситуація”, — вважає Громаков.

Крім того, “референдум” обґрунтовується ще й мобілізаційним ресурсом із так званих “ДНР” та “ЛНР”.

“Необхідність “референдуму” на окупованих територіях обґрунтовується для росіян ключовим завданням — набором мобілізаційного ресурсу, який вони можуть кинути як гарматне м’ясо на лінію фронту. Так, як раніше вони кидали мешканців ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей, “Л/ДНР”, — ред.), просто знищуючи чоловіче населення цих територій”, — сказав він.

Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях, мають підкоритися російському закону про мобілізацію після проведення “референдуму”, інформує експерт.

“Найбільша загроза на сьогодні це те, що люди, які там проживають після проведення так званих “референдумів”, стають військовозобов’язаними громадянами Росії. Вони будуть змушені підкорятися закону про мобілізацію та сформувати бойові підрозділи. Нагадаю, що голова окупаційної адміністрації на Херсонщині Володимир Сальдо заявив, що вони вже збираються формувати добровільні загони. Йдеться про те, щоб використовувати цих людей у ​​війні проти України як ресурс”, — наголосив Дмитро Громаков.

Читайте також: “Старечий маразм”: реакція Донбасу та півдня України на псевдореферендуми Путіна (ВІДЕО)

Нагадаємо, 23-27 вересня на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей планується проведення референдуму про приєднання до Російської Федерації.

Читайте також: Україна має повне право звільняти свої території: реакція світових лідерів на псевдореферендуми РФ

Прямий ефір