Україна має повне право звільняти свої території: реакція світових лідерів на псевдореферендуми РФ

Ілюстративне фото: svetum.com.ua

Росія має намір провести так звані референдуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. У зверненні до народу сьогодні, 21 вересня, президент РФ Володимир Путін підтримав проведення псевдореферендумів.

“Росія не може віддати близьких їй людей на поталу ката і не відгукнутися на їхнє прагнення визначати свою долю”, — сказав Путін.

Крім того, Путін заявив, що нібито рішення про приєднання до Росії висловили самі мешканці окупованих територій і так звані “парламенти” “народних республік”.

Однак світова спільнота не підтримала планів Путіна щодо анексії українських територій, висловивши свою незгоду. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію прагнення Росії провести звані “референдуми” на окупованих територіях.

Офіційна позиція України

“Ні фейкові “референдуми”, ні гібридна “мобілізація” в РФ нічого не змінять — Україна має повне право звільняти свої території та надалі звільнятиме їх”, — написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.


США

Сполучені Штати ніколи не визнають претензії Росії на якісь анексовані частини України.

“Фальшиві референдуми та мобілізація є ознаками слабкості, провалу Росії. Сполучені Штати ніколи не визнають претензій Росії на нібито анексовану українську територію, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, — заявила посол США в Україні Бріджит Брінк.


Канада

“Канада засуджує заплановані Росією референдуми в окупованих регіонах України. Ми ніколи їх не визнаємо. Це грубе порушення міжнародного права. Це подальша ескалація війни. І це є неприйнятним”, — відреагував на заяви Росії прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.


Франція

Франція також заявила, що “референдуми”, які готують, не матимуть юридичної сили. Президент Франції Еммануель Макрон сподівається на розмову з Путіним найближчими днями.


Німеччина

Німеччина наголосила на тому, що фіктивні “референдуми” неприйнятні. Україна має повне право захищати цілісність та суверенітет країни та власну демократію.

Канцлер ФРН Олаф Шольц також заявив, що жодних бутафорських референдумів Німеччина не визнає:

“Якщо ми хочемо, щоб путінська війна закінчилася, то нам не може бути байдуже, ніж вона закінчиться. Ось чому ми не ухвалимо мир, продиктований Росією, і не ухвалимо жодних бутафорських референдумів. Ось чому Україна має бути спроможна захистити себе від вторгнення Росії”.


Європейський Союз

“ЄС рішуче засуджує незаконні “референдуми” у Луганську, Херсоні, Донецьку, які є порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також кричущим порушенням міжнародного права. Результати таких дій будуть недійсними”, — заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.


НАТО

Не підтримає референдуми й НАТО. В Альянсі заявили, що вони не мають легітимності та не змінюють характеру агресивної війни Росії проти України. Це подальша ескалація путінської війни.

“Фальшиві референдуми не мають легітимності та не змінюють характеру агресивної війни Росії проти України. Це подальша ескалація путінської війни. Міжнародна спільнота має засудити це кричуще порушення міжнародного права та посилити підтримку України”, — заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.


Туреччина

Туреччина ніколи не визнає “референдуми” Росії на окупованих територіях України, — заявив на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

“Ми докладаємо величезних зусиль для того, щоб війну було завершено шляхом захисту територіальної цілісності та суверенітету України раз і назавжди”.


Литва

Засуджує псевдореферендуми й Литва, міністр закордонних справ Литви Габріеліус Лансбергіс відреагував на заяви РФ про псевдореферендуми таким чином:

“У 1940 році незаконний російський референдум вкинув мою країну в десятиліття терору, поневолення та злиднів. Це все, що я маю намір сказати про нелегітимні російські референдуми”, — сказав Лансбергіс.


“Те, що Росія намагається зробити в Донецьку, Луганську та інших окупованих територіях своїми бутафорськими референдумами, — це лише спроба приховати свої імперіалістичні амбіції за ілюзією демократії. Литва ніколи не визнає результатів цих незаконних спроб анексії регіонів”, — заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Читайте також: Це свідчить про слабкість Путіна та його режиму, — Гербст про плани Кремля провести “референдуми” на окупованих територіях України

Прямий ефір