Росія вийшла із ситуації правового поля — експерт пояснив, чому росіяни не протистоять мобілізації

Часткова мобілізація в РФ. Фото: lrt.lt

Росія не перебуває в ситуації правового поля: навіть якщо буде підписано документ про завершення мобілізації в країні, вона швидше за все продовжиться. Про це сьогодні, 4 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова проєкту “Служба підтримки” Ілля Красильщик.

Він зазначив, що те, що відбувається в країні, неможливо пояснити з точки зору законів: законодавство і практика в Росії не мають нічого спільного одне з одним.

“Ми не перебуваємо в ситуації якогось юридично-правового поля. Мені здається, взагалі фраза, що, якщо Володимир Володимирович сказав чи Шойгу сказав, значить, так і є, вона, в принципі, все пояснює… У якийсь момент влада каже, що їй навіть не потрібно спиратися на жодні документи. Це дуже зручна позиція, тому що мобілізація в Росії відбувається вперше, і тут можна говорити все, що завгодно. Проблема полягає в тому, що навіть якщо вони підпишуть документи, мобілізація не закінчиться. Мобілізація закінчилася на початку листопада, і, здається, причина її закінчення полягає в тому, що починається призов. Вони обіцяють, що вони не будуть призовників відправляти вбивати українців. Віри їм теж немає. Що буде, коли закінчиться призов? Незрозуміло”, — сказав Красильщик.

За його словами, суспільство в РФ деградувало до того рівня, коли не може протистояти. Поступово у росіян зникла віра у те, що вони можуть щось змінити. У результаті дуже багато людей виїхало з РФ від мобілізації, багато хто виступав проти, але насправді тисячі мобілізувалися на війну, покірно перебувають там, вбиватимуть і вмиратимуть.

“Можна сказати, прямо зараз суспільство здатне на деякий ненасильницький опір, який відбувається насправді скрізь. Суспільство здатне на оголення активної незгоди індивідуального героїзму, але суспільство не здатне на системну зміну режиму… Плюс ми не можемо оцінити кількість людей, промитих пропагандою. Вона, звичайно, величезна”, — вважає Красильщик.

Однак, на його думку, поки суспільство РФ чи еліти не змінять режим, деградація посилюватиметься. Але зараз російське суспільство перебуває в такому стані, що воно не має інструментів, якими можна повалити путінський режим.

Читайте також: Мобілізація якої немає, але вона є: у Росії продовжують вручати повістки (ВІДЕО)

Прямий ефір