Мобілізація якої немає, але вона є: у Росії продовжують вручати повістки (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: glavcom.ua

Депутат Державної ради республіки Комі звернувся до президента Росії Володимира Путіна з вимогою опублікувати указ про закінчення мобілізації. У Кремлі ж обмежилися усними заявами. Мовляв, часткову мобілізацію й так закінчено. Тільки ось повістки росіянам, як і раніше, вручають, інформує FREEДОМ.

Тільки нещодавно міністр оборони РФ Сергій Шойгу прозвітував перед Путіним, що всі завдання щодо мобілізації виконані. 300 000 людей закликали, 87 000 відправили на фронт, а проблеми із постачанням “вирішили”.

Тільки реальність зовсім інша. За інформацією російських ЗМІ, повістки продовжують вручати. Наприклад, у Санкт-Петербурзі та Тюмені. Не чули про завершення мобілізації і на офіційній гарячій лінії уряду Москви.

“Рішення про закінчення періоду часткової мобілізації приймає президент Російської Федерації, тобто слід очікувати указу президента про закінчення часткової мобілізації. Оскільки немає рішення президента про закінчення мобілізації, мобілізація зараз діє”, — каже опозиційний політик Ельвіра Віхарєва.

За словами Дмитра Пєскова, прес-секретаря Путіна, подібний указ президента Росії не потрібен.

У російському виданні “Верстка”, з посиланням на свої джерела, стверджують, що від публічності мобілізації в Кремлі вирішили відійти, щоб “емоційно розвантажити населення”. Але поки що виходить так собі. Росіяни рятуються від мобілізації як можуть. Наприклад, покидають країну. Так, у російських ЗМІ повідомляють – за кордон виїхало багато лікарів.

З’являються у ЗМІ і історії про російських моряків, які не хочуть повертатися додому. Дізнавшись, що на батьківщині на них чекає повістка, вони списуються під час рейсу і залишаються в Європі. Ті, кому пощастило менше, і втекти від мобілізації не вдалося, влаштовують бунти.

Дедалі більше росіян думають заздалегідь про свою безпеку. Ризикуючи отримати повістки та опинитися в Україні, вони дзвонять на гарячі лінії проекту “Хочу жити”. Бажаючим проект надає детальну інструкцію.

Читайте також: Першу хвилю мобілізованих росіян кинуть на фронт, поки наступна проходитиме підготовку, — військовий експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір