Росія програла Україні війну в Чорному морі, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Україна, у якої немає флоту, перемогла в морському бою Російську Федерацію, у якої цей флот є. Єдине, що може зараз робити РФ за допомогою свого флоту — завдавати терористичних ударів по території України. Про це сьогодні. 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Українські війська створили унікальну ситуацію у світовому історичному контексті, коли країна, у якої немає флоту, перемогла в морському бою країну, у якої цей флот є. Я не знаю в історії жодного такого прикладу. Зараз можна дійсно говорити про те, що це перемога, що Росія продовжує зазнавати втрат. Росія не захищена з Чорного моря”, — сказав він.

Чорноморський флот РФ втратив усі доступні йому функції, крім терористичної, зазначив експерт.

“У Чорноморського флоту функціонал тільки один сьогодні — нанесення терористичних ударів ракетним озброєнням по території України. Іншого ніякого функціонала у них немає”, — констатував він.

РФ не може налагодити логістику Чорним морем, оскільки кораблі не захищені й не можуть вийти в чорноморську акваторію.

“У Росії зараз підірвана загальна концепція логістики по морю. Великі десантні кораблі не захищені, і вони ризикують виходити у відкрите Чорне море. Ну що говорити, якщо навіть штаб Чорноморської флотилії було знищено досить успішно. Тому можна говорити саме так — Росія програла війну в Чорному морі”, — розповів Коваленко.

Читайте також: Успішні операції України в акваторії Чорного моря — хронологія подій (ВІДЕО)

Прямий ефір