Росія повинна виплатити репарації Україні — деталі резолюції ООН (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

ООН вимагає від Росії виплатити репарації Україні. Країни-представники вважають, що необхідно створити міжнародний механізм для відшкодування збитків Україні. І платити зобов’язаний агресор. За розв’язану війну проти України заплатить кожен росіянин, повідомляє FREEДОМ.

Резолюцію Генеральної асамблеї ООН підтримали представники 94 країн. 73 держави під час голосування утрималися. Проти проголосували 14 делегацій. Серед них Білорусь, Китай, Росія, Сирія, Центральноафриканська республіка, Куба, Північна Корея, Іран, Малі, Зімбабве, Еритрея і Нікарагуа. У документі сказано, що Росія повинна виплатити репарації Україні.

“На майданчику ООН наші дипломати дуже довго працювали з партнерами, щоб погодити та ухвалити дві дуже важливі резолюції. Перша з них сьогодні підтримана — щодо створення міжнародного компенсаційного механізму, який дасть змогу відшкодувати всі збитки, завдані російською війною, до того ж за рахунок російських же активів. Репарації, які Росії доведеться заплатити за скоєне, — це тепер частина міжнародно-правової реальності”, — повідомив президент України Володимир Зеленський.

Резолюція ООН має велике політичне значення. Це, по суті, фундамент для створення реєстру реєстрації завданих війною збитків і для опрацювання механізму виплати репарацій Україні.

“Що для нас означає резолюція ООН: країни, в яких розташовані заарештовані активи Росії, тепер мають юридично обґрунтоване рішення і зможуть перейти від дискусій до дій щодо старту роботи міжнародного компенсаційного механізму. Україна запропонує їм укласти міжнародний Договір щодо притягнення Росії до відповідальності та відшкодування завданих агресією Росії збитків”, — роз’яснила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра у Facebook.

Захід уже заморозив російські активи на суму від 300 до 500 млрд дол. Таку цифру у вересні назвав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. На думку експертів, представники міжнародної спільноти незабаром почнуть розробляти єдиний механізм і юридично обов’язкові документи для притягнення Російської Федерації до відповідальності та відшкодування збитків.

“На підставі цієї резолюції буде укладено міжнародну угоду, яка передбачатиме щонайменше реєстрацію шкоди, заподіяної державі Україні, а також фізичним і юридичним особам. Це буде міжнародний механізм, ухвалений у співпраці з Україною. Я думаю, що це буде багатосторонній документ, багатосторонній договір, до якого приєднаються держави. Відповідним чином він буде обов’язковий для держав, які до нього приєднаються”, — коментує доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Захар Тропін.

Кремль передбачувано не згоден із резолюцією ООН. У Москві заявили, що Росія робитиме все можливе, щоб не допустити вилучення її заморожених активів.

“Звичайно, організатори цього процесу, вони намагаються завершити грабіж наших резервів, які були заблоковані в абсолютно незаконний спосіб. Формалізація цього грабежу з використанням майданчика Організації Об’єднаних Націй. Це рішення не є юридично зобов’язальним, так ми до нього і будемо ставитися”, — заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

На сьогодні, за попередніми оцінками, РФ завдала Україні збитків більш ніж на 300 млрд дол. У РФ 140 млн громадян. Виходить, що кожен росіянин, включно з немовлятами, уже винен Україні понад 2 тис. доларів. І з кожним днем війни Росії проти України ця сума збільшуватиметься.

Читайте також: Збитки України від російської агресії сягнули 326 млрд дол. — механізми стягнення репарацій з Москви (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські активи заморожені на Заході. На думку професора в IE Business School (Мадрид) Максима Миронова, ці кошти можна було б спрямувати до України в рахунок майбутніх репарацій. Він додав, що окрім офіційних російських коштів, що перебувають на закордонних банківських рахунках, є чимало так званих “брудних грошей”.

Прямий ефір