Росія повторює економічну модель Радянського Союзу й наближається до точки розпаду, — Ус

Іван Ус. Скріншот: uatv.ua

Росія стала на шлях повторення економічної моделі Радянського Союзу, де на чолі кута стояв військово-промисловий комплекс. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

За його словами, Центральний банк РФ визнав, що економічний вектор сильно зміщується в бік військового сектора.

“У вересневому звіті Центрального банку Росії була геніальна фраза про те, що проблема економіки Росії полягає в тому, що виробництво товарів і послуг у валовому внутрішньому продукті змістилося зі сфери споживання та інвестування в інші сфери… По суті, написано, що більша частина ресурсів, які складають ВВП, — це військова компонента, вона не має жодного особливого впливу на життя громадян. Так, невелика кількість людей залучена, поки вони отримують гроші, але на цьому все. А реально ні ринок не отримує товарів, які можуть споживатися й складати нормальне економічне життя Росії, ні створюється передумов для майбутніх прибутків, чи то пак інвестицій”, — сказав економіст.

Він наголосив, що по суті РФ зараз повторює економічну модель СРСР, коли заточеність на військову сферу зрештою згубила Радянський Союз.

“Крім як розпастися, іншого варіанту особливого не було. Зараз Росія теж наближається до цієї точки. Питання, коли? Але Росія думає традиційно, що станеться диво, і вони пройдуть цей період. Я особисто поки що не бачу, де цьому диву взятися. Тиск на економіку Росії залишається, брак ресурсів на внутрішній ринок наростає, люди все більше живуть завдяки кредитуванню, а не завдяки тому, що вони заробляють. І це теж створює проблеми”, — вважає Ус.

Читайте також: У росіян уже не вистачає грошей: про життя в кредит у РФ та до чого це призведе, розповів економіст

Як повідомлялося раніше, в Росії відбувається стрімке зростання інфляції та падіння реальних доходів населення через війну проти України. 

Прямий ефір