Росія почала використовувати Starlink на фронті в Україні — аналіз експерта

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Використання російською армією терміналів супутникового зв’язку Starlink (“Старлінк”) на лінії фронту несе небезпеку для Сил оборони України. Таку думку сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

За його словами, Росія могла отримати Starlink через Арабські Емірати.

“Перша загроза — армія РФ підвищує свою ефективність зв’язку і координації військ. Скритність — це друга складова, тому що ця модель зашифрована. Росіяни намагатимуться впливати на наші системи зв’язку, особливо стратегічного характеру, за допомогою систем радіоперехоплення. Вони їх освоюють швидко і розбирають буквально по частинах, по кожній буквально прошивці переглядають електронними мікроскопами та іншими засобами, щоб розшифрувати. Ну і будуть намагатися розшифрувати наші Starlink, які мають відповідний режим захисту”, — висловив думку Маломуж.

Він вважає, що російські дешифрувальники можуть втрутитися в роботу терміналів Starlink, які використовують Сили оборони України на фронті.

“Ми зараз розробляємо, я думаю, методи перевірки. У нас є також заходи протидії. Виробники можуть чітко нейтралізувати конкретно ці Starlink. Є певні прошивки, якими можна нейтралізувати їхні можливості, і в такий спосіб перекрити використання Starlink у Російській Федерації. Але для цього мають бути рішення спецслужб і урядових органів США насамперед, тому що вони можуть бути ініціаторами”, — пояснив генерал армії.

Маломуж упевнений, що Україна спільно з американськими колегами зможе нейтралізувати загрози з боку Росії у сфері застосування Starlink на полі бою.

Нагадаємо, уряд Польщі передав Україні 5 тис. терміналів зв’язку Starlink.

Прямий ефір