Росія планує переворот у Молдові — подробиці від Нантоя

Оазу Нантой. Фото: Oazu Nantoi / Facebook

Після того як путінський бліцкриг в Україні провалився, РФ активізувала гібридну війну проти Молдови. Росіяни намагаються дискредитувати владу та збити країну з європейського курсу. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM заявив депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

“Після того, як путінський бліцкриг в Україні провалився, ми відразу ж відчули, що Росія розпочала гібридну війну проти Молдови. І цілком очевидно, що 20 жовтня поточного року, коли має відбутися референдум щодо зміни Конституції Молдови та внесення до неї європейської перспективи, а також президентські вибори, Росія зробить спробу зірвати вибори й організувати державний переворот у країні”, — заявив депутат парламенту Республіки Молдова.

За його словами, наразі пропаганда Кремля розрахована на те, щоб посіяти страх у молдавському суспільстві.

“Офіційні особи російського МЗС відкрито звинувачують Молдову в русофобії, в нацизмі. Заявляють про те, що країна йде за сценарієм України. Звинувачують у тому, що Молдова озброюється для того, щоб напасти на мирне Придністров’я. Усі заяви розраховані на те, щоб посіяти страх у молдавському суспільстві”, — зазначив політик.

За його словами, до російських провокацій активно підключається політична сила експрезидента Молдови Ігоря Додона.

“Сьогодні ця політична сила на чолі з Додоном — цілком і повністю керована Кремлем. Вона підіграє своєму кремлівському шефу, намагаючись створити картину нелегітимності влади, нелегітимності парламенту та встановлення так званої диктатури. Також Росія планує використати нещодавно створений виборчий блок “Перемога” (створений молдавським олігархом Іланом Шором — ред.), щоб дестабілізувати суспільство та демократію в Молдові”, — додав політик.

Він також зазначив, що на тлі російської гібридної війни молдовське суспільство починає пробуджуватися.

“Люди розуміють небезпеку цієї гібридної війни й починають консолідуватися. Тому що переважна більшість хоче бачити Молдову у Європейському Союзі. Тому ми зі свого боку будемо вживати всіх можливих заходів для того, щоб зірвати плани Кремля і для того, щоб Молдова зробила крок до миру та Європейського Союзу”, — резюмував Оазу Нантой.

Читайте також: Кремль намагається розгойдувати обстановку в Молдові: які методи застосовує Москва (ВІДЕО)

Прямий ефір