Росія оголосила про початок масового виробництва авіабомб ФАБ-3000 — подробиці (ВІДЕО)

ФАБ-3000. Фото: defence-ua.com

Російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не припиняє спроби збільшити виробництво зброї. Цього разу окупанти похвалилися тим, що запустили масове виробництво бомб ФАБ-3000, ФАБ-1500 і ФАБ-500, інформує FREEДОМ.

Кремль знову брязкає зброєю. Цього разу росіяни заявили про запуск масового виробництва ФАБ-3000 — фугасних авіабомб, які важать 3 тонни. На запуск їхнього процесу виготовлення привезли навіть главу Міністерства оборони РФ Сергія Шойгу.

Окрім цього, російські окупанти похвалилися, що в рази збільшили виробництво інших авіаційних бомб — ФАБ-1500 і ФАБ-500. Цими, меншими бомбами, росіяни тероризують Україну протягом двох років повномасштабної війни. Їхніми носіями є винищувачі Су-34

А от щодо використання та ефективності великої бомби — ФАБ-3000 — є великі питання.

“Це дуже велика бомба. Ті способи наведення, які існували раніше, вони взагалі не дозволяли більш-менш точно цій бомбі”, — зазначає авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Навіть після модернізації бомби ФАБ-3000 страждають неточністю, каже авіаційний експерт.

“Вони стали начебто більш точні, але фактичні результати, які показують результати використання цих бомб, кажуть, що не настільки вони точні, як ця справа розповідається”, — наголошує він.

Відомо тільки, що ними нібито бомбили Маріуполь Донецької області на початку повномасштабного вторгнення Росії.

“Були повідомлення, що кидали тритисячні бомби (ФАБ-3000, — ред.) на “Азовсталь” (металургійний комбінат, — ред.). Але чи були це тритисячні, чи скільки разів це відбувалося, чи це були ФАБ-1500… Важко оцінити, не маючи там жодної експертизи”, — каже Криволап.

Скепсис полягає в тому, що Росія має лише один літак, який здатний підняти настільки важку бомбу — це стратегічний бомбардувальник-ракетоносець ТУ-22М3.

Так, російська армія має близько 60 таких бомбардувальників, але вони доволі незграбні.

“Як стратегічний авіаносець маневруватиме, намагаючись ухилитися від ракети, що летить слідом за ним, як він здійснюватиме маневр розвороту після бомбометання, — хотілося б подивитися, напевно, видовище буде цікаве. Росіяни намагаються не наближатися ближче ніж там на 40-50 кілометрів; 40 кілометрів — вони вже починають ризикувати”, — пояснює авіаційний експерт.

Це означає, що бомби ФАБ-3000 можуть працювати виключно далеко від театру воєнних дій, тож їхня публічна презентація викликає питання.

“Ця заява і галас навколо бомби КАБ-3000, швидше за все, спроба психологічного впливу”, — вважає Костянтин Криволап.

Проте у своєму відеозвіті росіяни прорахувалися. Вони показали, що ці та інші бомби виробляє завод “53 Арсенал”, який знаходиться за 700 кілометрів від України, що не так вже й далеко. Тому, демонстрація фугасних авіабомб Росії — це свого роду виклик українській військовій розвідці.

Читайте також: Армія РФ намагається наступати вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, щоб вийти до річки Оскіл — карта війни за 23 березня (ВІДЕО)

Прямий ефір