Росія не зможе перешкодити Україні отримати винищувачі F-16 — думка авіаексперта

F-16. Фото: fmn.dk

Нині з’являється велика кількість інформації про пропозиції різних країн щодо передачі Україні літаків F-16. Про те, чи може Україна отримати ці літаки найближчим часом і чи зможе цьому перешкодити РФ, в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 11 квітня, розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Наразі з’являється дуже багато інформації з приводу пропозицій різних країн про передачу Україні літаків F-16. Наприклад, про можливість передачі F-16 заговорили у Швеції, у Греції. Ці заяви свідчать про те, що Україна має великий шанс отримати ці винищувачі дуже скоро. При цьому є варіант отримати не тільки F-16, але й інші види літаків, у яких є потреба в України. І інформація, яка з’являється, якраз про це і свідчить”, — зазначив експерт у сфері авіації.

За словами Храпчинського, Україна зробила дуже великий крок для отримання F-16. Це стосується, зокрема, і підготовки українських пілотів, техперсоналу, і обладнання інфраструктури для використання літаків.

“Перехід на F-16 не може бути швидким. Мінімальна підготовка для роботи на F-16 — це два роки. Програма розрахована на підготовку як пілотів, так й інженерів. Варто зазначити, що українські пілоти вже закінчують навчання на винищувачах — вони вже відпрацьовують тактичні прийоми, тобто фактично нанесення ударів по цілях. Є успіхи і в навчанні технічного персоналу, який займатиметься технічним обслуговуванням літаків на землі. Тобто Україна робить усе можливе для того, щоб F-16 якомога швидше з’явилися в нашому небі. А те, що вони з’являться — це тільки питання часу”, — упевнений експерт.

Він додав, що інформаційний шум з приводу передачі Україні винищувачів F-16 досить сильно нервує РФ.

“Росія дуже уважно відстежує цю інформацію. Їх це дуже нервує. Тому останнім часом почастішали обстріли території України по можливих аеродромах, де можуть експлуатуватися ці літаки. Але я думаю, що у них не вийде допустити, щоб Україна не отримала те, на що розраховує”, — резюмував Храпчинський.

Читайте також: Винищувач F-16 захищає повітряного простору більше, ніж система Patriot, — авіаексперт

Нагадаємо, на думку Храпчинського, російська окупаційна армія шукає протидію винищувачам F-16, поставок яких очікує Україна.

Читайте також: Росія стрімко втрачає військові літаки: авіаексперти назвали причини та наслідки “сушкопаду”

Прямий ефір