Росіяни намагаються знайти протидію винищувачам F-16 — деталі від експерта

Американський винищувач F-16. Фото: gettyimages

Російська окупаційна армія шукає протидію винищувачам F-16, поставок яких очікує Україна. Про це сьогодні, 10 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Ми вже чули інформацію про спробу, припустимо, налаштувати комунікацію між А-50 та С-400 для того, щоб знову ж таки протидіяти літакам F-16. Як бачимо, А-50 у Росії вже не літає, тому що були збиті. Тому, в принципі, я не звертав на це уваги особливої. Я б звернув увагу на те, що, припустимо, від пускових установок С-400 відмовляються деякі друзі Російської Федерації через те, що вони не відповідають своїм тактико-технічним характеристикам”, — сказав Храпчинський.

Він нагадав, що російський зенітний ракетний комплекс С-400 уже було знищено в Криму. За словами експерта, є певна проблематика у використанні даних систем і в їхній надійності.

“Тому знову-таки сприймаймо це як спробу російської пропаганди показати, що вони готові до якихось протидій проти літаків F-16. Хоча, якщо говорити про використання F-16 на території України, то наявність у Криму С-400 не особливо створює проблеми для літаків”, — сказав він.

Храпчинський також пояснив, як F-16 посилять потужності Сил оборони України. Він зазначив, що літаків, які є на озброєнні України, недостатньо, й вони не настільки нові, як літаки, які має Російська Федерація.

“Тому їхні F-16 стане гарною відповіддю на літаки Російської Федерації. Бортове обладнання літаків F-16 навіть у мінімальній комплектації, яку ми можемо отримати, дозволяє нам на відстані до 180 кілометрів знищувати російські літаки, а на відстані 300 кілометрів бачити навколо себе повітряні цілі. Ба більше, ми можемо говорити про те, що буде відпрацювання по наземних цілях за принципом “навівся, запустив ракету й пішов, знаючи, що ракета виконує завдання”. Тому насправді це буде суттєвим посиленням Повітряних сил України”, — сказав експерт.

На його думку, Україні критично важливі 3-4 ескадрильї F-16, які дадуть змогу максимально закрити можливості протиповітряної оборони під час масованих обстрілів. Винищувачі допоможуть й протидіяти окупантам у прифронтовій зоні, знищувати стратегічні об’єкти Російської Федерації на окупованій території України та змушувати противника збільшувати логістичне плече.

Читайте також: Винищувач F-16 захищає повітряного простору більше, ніж система Patriot, — авіаексперт

Нагадаємо, дві групи українських пілотів проходять підготовку для управління літаками F-16. Одна з груп перебуває на останньому етапі.

Прямий ефір