Росія не досягне цілей на енергетичному фронті в Україні, — Рябцев

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Україна пройшла екватор зими. Завдаючи ударів по об’єктах української енергетики, РФ не досягла цілей і не досягне. Про це сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“РФ не вдалося досягти своїх цілей, значить половина пройшла добре. Мета яка була — яку ставила РФ у Грузії, коли намагалася її окупувати, і в Сирії, коли намагалася щось там теж незрозуміло що зробити. І там, і там відбувалися атаки на енергетичну інфраструктуру, і там вдалося досягти відповідних цілей. Енергосистеми названих країн були та залишаються не в приклад українській значно менш стійкими. Щодо об’єднаної енергетичної системи, то, попри всі пошкодження, завдані внаслідок десятка масованих ракетних ударів, попри влучання більш ніж 200 ракет і боєприпасів, що баражують, в об’єкти енергетичної інфраструктури, електрика подається абсолютній більшості споживачів”, — сказав він.

Експерт констатував, що безумовно, існують проблеми, але розв’язання цих проблем — це не є справою 2-3 місяців і навіть не 1-2 років.

“Але, однак, цілі, а саме занурення України в темряву і припинення подачі електричної енергії всім або абсолютній більшості споживачів, і руйнування економіки до такого рівня, після якого військово-політичне керівництво України повинно буде просити миру, цієї мети РФ не досягла. І, на моє глибоке переконання, не досягне на енергетичному фронті. Тому що це неможливо навіть теоретично. А я, як будь-який науковець, спираюся насамперед на дослідження своїх колег, зокрема іноземців, які ще в 90-х роках довели, що немає жодного сенсу обстрілювати енергосистеми в розвинених державах, які користуються підтримкою союзників і здатні підтримати ці держави в скрутну хвилину”, — висловив думку Геннадій Рябцев.

Читайте також: Як Україна відновлює енергосистему після російських терористичних атак — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір