Росія може створити умови для ядерного інциденту після деокупації ЗАЕС, — міністр енергетики України

ЗАЭС. Фото: gettyimages.com

Росія може створити умови для ядерного інциденту після деокупації Силами оборони України Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, інформує FREEДОМ.

За його словами, ситуація навколо ЗАЕС досить напружена, і становить загрозу не тільки для України, але й для всього європейського континенту.

“Для того, щоб не допустити створення росіянами умов для ядерного інциденту, важливо організувати міжнародну місію, яка перевірить ситуацію на Запорізькій АЕС та пересвідчиться у безпечності її повернення в експлуатацію. Обстрілюючи об’єкти української енергетичної інфраструктури, які забезпечують електропостачання, а також інші атомні станції, Росія створює додаткові ядерні загрози для світу”, — сказав Галущенко.

Міністр наголосив, що такі дії є ядерним тероризмом і потребують рішучої реакції цивілізованого світу.

Читайте також: Співробітники ЗАЕС, які не пішли на співпрацю з “Росатомом”, є фактично заручниками — деталі

Нагадаємо, раніше Галущенко, виступаючи в межах 67-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні, заявив, що Україна розраховує на підтримку Франції в гарантуванні ядерної безпеки. Він наголосив, що знеструмлення стратегічних об’єктів України, яке відбувається внаслідок російських атак, становить пряму загрозу не тільки для української, але й для світової безпеки. Своїми діями Росія руйнує всі досягнення цивілізації та ставить під сумнів майбутнє галузі, наголосив український міністр.

Прямий ефір