Співробітники ЗАЕС, які не пішли на співпрацю з “Росатомом”, є фактично заручниками — деталі

ЗАЕС. Фото: energoatom.com.ua

До війни на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) працювали 11 тис. співробітників, зараз там — лише приблизно 2 тис. Люди, які не пішли на співпрацю з “Росатомом”, не можуть покинути територію Енергодара, у якому й розташована електростанція. Про це сьогодні, 12 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

“Кадровий голод відчувають окупанти на собі вже дуже гостро, і про це свідчить навіть оголошення, які вони дають у засобах масової інформації про набір на критичні категорії спеціальностей людей фактично з вулиці”, — повідомив він.

За словами Орлова, співробітники, які не уклали контракти з “Росатомом”, не мають допуску на атомну станцію.

“Близько половини у зв’язку із загрозою життю і здоров’ю перемістилися на територію, підконтрольну Україні. Частина перебуває в місті як цивільні полонені, тому що на атомну станцію їх не пускають, а виїхати з міста вони фактично не мають змоги, тому що вони не отримали російські документи”, — пояснив міський голова.

Він вважає, що міжнародна місія МАГАТЕ повинна більш активно включитися в роботу через ситуацію з персоналом Запорізької АЕС.

Читайте також: Ми не повинні недооцінювати божевілля російського політичного керівництва, — Веніславський про підготовку провокацій на Запорізькій і Курській АЕС

Нагадаємо, в районі Запорізької атомної електростанції в період з 14 до 21 серпня зафіксовано кілька вибухів, а також було чути звуки стрілянини.

Прямий ефір