Росія заслуговує на ядерне роззброєння, вона руйнує все, чого домоглася атомна енергетика

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 26 вересня, — Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Це одна з найстаріших цілей ООН. Вона сформульована ще в першій резолюції Генеральної асамблеї 1946 року, повідомляє FREEДОМ.

Тоді ж було сформовано і так звану ядерну п’ятірку країн — США, СРСР (тепер Росія), Велика Британія, Франція і Китай. Пізніше до них приєдналися Індія, Пакистан і КНДР. Свою ядерну програму також намагається розвивати Іран.

Однак після повномасштабного вторгнення Росії до України із засобу стримування від глобальної війни ядерна зброя перетворилася на інструмент шантажу. Про це говорив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на 78-й сесії Генасамблеї ООН. Там він зазначив, що Росію, як країну-агресора, необхідно позбавити її ядерного арсеналу.

“Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що Росія має стати берегинею такої сили. Але подальша історія довела, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще тоді, в 1990-х. Росія заслуговує на роззброєння і зараз: терористи не мають права володіти ядерною зброєю. Поки ядерна зброя залишається на своїх місцях, масове знищення набирає обертів. Росія перетворює на зброю багато інших речей, і ці речі використовуються не тільки проти нашої країни, але й проти всіх ваших країн”, — заявив Зеленський під час загальних дебатів.

Міністр енергетики України Герман Галущенко, виступаючи в межах 67-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні, заявив, що Україна розраховує на підтримку Франції в гарантуванні ядерної безпеки. Він наголосив, що знеструмлення стратегічних об’єктів України, яке відбувається внаслідок російських атак, становить пряму загрозу не тільки для української, але й для світової безпеки. Своїми діями Росія руйнує всі досягнення цивілізації та ставить під сумнів майбутнє галузі, наголосив український міністр.

“Зокрема, внаслідок дій російської армії тільки Запорізька АЕС уже сім разів опинялася в блекауті, і живлення систем безпеки станції забезпечувалося дизель-генераторами. Такі дії росіян становлять пряму загрозу ядерній та радіаційній безпеці континенту. Росія руйнує все, чого домоглася атомна енергетика”, — сказав Галущенко.

Читайте також: Китай, підтримуючи Росію, дозволяє тривати ядерному шантажу, — Плаксієнко-Бутирська

Нагадаємо, експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська висловила думку, що серед світової спільноти досі існує певний страх перед Російською Федерацією, оскільки агресор не боїться використовувати нецивілізовані методи для досягнення своєї мети, зокрема — ядерний шантаж.

Прямий ефір