Росія концентрує сили на трьох напрямках фронту, використовуючи нові резерви — розбір Маломужа

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Російські окупаційні війська перейшли від спроб широкомасштабного наступу в шести операційних районах до наступальних дій на трьох напрямках, де зосередили ударні сили та нові резерви. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж, коментуючи заяву головкома ЗСУ Олександра Сирського про активізацію противника на Лиманському, Бахмутському та Покровському напрямках.

“Ми неодноразово говорили, що противник готує нові резерви — приблизно кілька армій — якраз до весни-літа цього року. І навіть не завершуючи цей процес, кидає вже у бій”, — зазначив Маломуж.

Він вважає, що росіяни бачать для себе вікно можливостей, допоки не запрацювала чеська та інші ініціативи щодо постачання Україні боєприпасів, а в США не проголосовано пакет допомоги для України.

“Саме цей період для них є основним для проведення наступальних операцій. Тому поспішають, кидають війська, навіть не зовсім навчені, але дуже багато”, — пояснив генерал.

Він додав, що поки що росіяни намагаються розв’язувати завдання на тактичному рівні. Для розгортання стратегічних наступальних операцій ресурсів у них ще немає, але вони їх збирають.

“Видали нові накази по лінії Міноборони щодо мобілізації приблизно 300 тис. осіб. Це шляхом активного вербування по всій території Російської Федерації, зняття низки підрозділів з інших військових округів по всій Росії. І, звичайно, направлення спеціальних підготовлених груп з боку низки напрямків, які раніше перекривалися”, — коментує гість ефіру.

Маломуж навів приклади, як Кремль шукає ресурси.

“Була біля Калінінграда низка системних установок ППО — перекинули на територію України, на територію ведення активних бойових дій. Так само зараз зняли з Московського військового округу, попри те, що дуже актуально захищати цей регіон, вони мають кілька поясів захисту, але змушені знімати. Знімати з Уралу, з Далекого Сходу… Далекосхідний флот відправляє своїх морських піхотинців, і вони скоро прибудуть на територію нашої держави. Тобто збирають по всіх усюдах будь-які сили. Чому? Тому що мобілізація — ще два-три місяці, це справді до літа. А зараз вони вважають, що найслабша позиція в ці періоди: березень, квітень, травень. Тому, розвиваючи ці наступальні операції, готують великі резерви, щоб далі просуватися вже більш ефективно”, — вважає колишній голова Служби зовнішньої розвідки України.

Він наголосив, що Україна не чекатиме, вона готується до контрудару, веде спорудження укріплень, а також у великих кількостях знищує і живу силу, і техніку росіян. Крім того, готує нову стратегію.

“Травень-червень будуть вирішальними для нас і в плані [постачання] озброєння, техніки, боєприпасів, і, звичайно, переходу до нової тактики ведення війни. Тому ворог сьогодні поспішає, допоки ми ще не повнокровно підготувалися до таких системних стратегічних операцій”, — пояснив Микола Маломуж.

Нагадаємо, напередодні головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив про суттєве загострення ситуації на Східному фронті. Він зазначив, що росіяни активно атакують українські позиції на Лиманському та Бахмутському напрямках штурмовими групами за підтримки бронетехніки. А на Покровському напрямку намагаються прорвати оборону, використовуючи десятки танків та БМП.

Прямий ефір