Російський ВПК не виробляє нічого революційного — Україна зберігає відрив, — співзасновник DroneUA

Валерій Яковенко. Фото: mind.ua

Росія намагається не відставати від України щодо безпілотних систем. Проте Україна зберігає відрив. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.

“Україна має більший флот [дронів], більш системну роботу з підготовки операторів. Україна переважає на технологічному полі бою як у кількісному, так і якісному еквіваленті. Коли ми говоримо про робототехніку, то окупанти намагаються знаходити складники, збирати свої пристрої, але санкції їм заважають. Вони не можуть масштабно робити ті речі, які робить Україна. Вони не можуть прогнозувати логістичні ланцюжки, тому що вони обрізаються. А українці стежать за тим, щоби в терористичному обладнанні не використовувалися західні компоненти. І прогнозувати зростання виробничих ланцюжків у Росії неможливо. Наразі ми бачимо, як Україна зберігає відрив і рухається вперед”, — зазначив гість ефіру.

Він наголосив, що російські безпілотні системи — терористичне обладнання.

“Ми бачимо, як у небі з’являються нові типи “Шахедів”, як постійно, щоночі, над українськими містами лунають сигнали повітряної тривоги. Але це аж ніяк не змінює ситуацію на полі бою. Це тероризм. Ці дрони — прості, ці компоненти — невоєнного зразка. Єдине, де їх можна застосовувати, це у створенні терористичного обладнання та для тероризму щодо мирних українців”, — заявив Яковенко.

За його словами, російський військово-промисловий комплекс не здатний на революційні рішення та продовжить стагнацію.

“Якщо говорити про ВПК, то Росія не робить зараз нічого революційного. І навіть нещодавно виставка озброєнь загнала в кут делегацію з Росії, де вони не змогли підписати жодного міжнародного контракту, коли сусіди поруч підписували мільярдні угоди щодо постачання військових технологій майбутнього”, — нагадав Валерій Яковенко.

Читайте також: РФ шукає зброю по всьому світу, щоб продовжувати війну: перспективи російського ВПК в аналізі експертів

Прямий ефір