Російська ППО вже не вперше пропускає українські дрони — про вразливість розповів експерт

БПЛА Ту-141 Стриж. Фото: fakty.com.ua

Російська протиповітряна оборона (ППО) вже не вперше пропускає українські літальні об’єкти, що говорить про її певну вразливість для Збройних сил України. Про це сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Ян Матвєєв.

Він зазначив, що вчора сама російська влада говорила про те, що в небі над Калугою вибухнув український дрон-камікадзе. Інформації щодо цього інциденту мало, на оприлюднених фото видно уламки, схожі на частини старого радянського дрона Ту-141, які залишалися на озброєнні в Україні.

“І тут, звісно, багато хто звернув увагу, що дрон дійсно там летів, можливо, у бік Москви, не долетів не так багато за відстанню. Але, на мій погляд, куди важливіше не те, що він міг долетіти до Москви, атакувати щось у Москві. Це все одно була б така більше психологічна атака… Усе ж таки, як на мене, набагато важливіше те, що російська ППО вже не вперше пропускає різні літальні об’єкти, судячи з усього, українські… Відповідно, можемо припустити, що російського ППО недостатньо ось у цьому районі, тобто, починаючи від кордону Росії з Україною безпосередньо та ще на декілька сотень кілометрів углиб Російської Федерації”, — сказав Матвєєв.

Експерт нагадав, що це прифронтова зона, яка активно задіяна в логістиці російської окупаційної армії.

“І напрошується абсолютно логічний висновок: раз українські дрони можуть там літати, значить, вони можуть там розвідувати. А це дуже важливо розуміти, яка колона танків, куди їде, який військовий ешелон. Вони можуть щось атакувати, вони можуть ще якісь робити різні дії. І ось це несе дуже велику загрозу для російської армії й може зіграти дуже сильно на руку ЗСУ. Тому що, судячи з усього, російська ППО більше зосереджена безпосередньо на фронті, ймовірно, на Східному фронті, там, де є українські літаки, дрони, щоб прикривати війська безпосередньо. Ну і плюс є установки в Москві, напевно, навколо Москви, можливо, навколо там регіональних центрів зосереджено. Але немає такого щільного щита, який би не пускав узагалі жодні літальні об’єкти, скажімо так, через кордон”, — сказав Матвєєв. 

Читайте також: Передані західними партнерами “розумні” бомби GLSDB зможуть долітати до окупованого Криму — експертна думка

Прямий ефір