Російська армія з особливим завзяттям нищить українські ліси — масштаби і наслідки (ВІДЕО)

Українські рятувальники ліквідовують наслідки російського обстрілу в Донецькій області. Фото: dn.dsns.gov.ua

В агресивній війні, яку Росія розв’язала проти України, не тільки гинуть люди, а й завдається шкода природним ресурсам: лісам, степам, морям, а також тваринам і рослинам. Екоцид — це ще один злочин Кремля проти Української держави, повідомляє FREEДОМ.

Путінська армія буквально випалює українську землю — поля, заповідники, ліси. Прямі збитки від знищення лісових масивів становлять понад 4 млрд дол.

“Вони випалюють дуже багато. Ворог використовує дуже багато запалювальних мін, фосфорні боєприпаси, що призводить до поверхових пожеж”, — розповів командир батальйону 63-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Фугас”.

Російські воєнні злочинці знаходять і нові способи руйнування України. Наймасштабнішим техногенним терактом Росії став підрив Каховської гідроелектростанції (ГЕС), який забрав і життя, і домівки людей, і знищив цілі екосистеми, зокрема, ліси.

“Понад 50 тис. га лісів затоплено і не менше половини з них загине”, — повідомив президент України Володимир Зеленський.

Український ліс російські загарбники знищують з особливим завзяттям. По ньому стріляють з артилерії, а ще окупанти цілеспрямовано підпалюють його, масово вирубують, щоб будувати окопи. Так, навесні Мелітопольський міський голова Іван Федоров писав про неймовірні масштаби вирубки на околицях Мелітополя:

“На території Богатирського лісництва ховають техніку та живу силу, а заодно активно знищують ліс, випилюючи дерева для облаштування бліндажів та окопів”.

Це підтверджують і захисники лісу. Українські природні ресурси, які не встигли знищити, росіяни буквально розтягують.

“І навмисний підпал, який здійснюється з боку кордону з Росією, і використання деревини для воєнних дій, зокрема будівництво бліндажів. І ми не виключаємо вивезення деревини на бік РФ”, — повідомив керівник організації Forestcom Дмитро Карабчук.

За перший рік повномасштабної війни Росії проти України, за даними Forestcom, знищено 16 тис. га українського лісу. І це тільки те, що аналітикам вдалося розгледіти за супутниковими знімками або знайти в інших відкритих джерелах інформації.

Експерти зазначають, найжахливіше, що окупанти здебільшого знищили по суті заповідний ліс.

“Ліси, які знищені, вони Україною б не заготовлялися. Вони були розташовані на території тих лісів, які не експлуатаційні. Це території тих лісів, які завжди б охоронялися з метою збереження природи”, — пояснив Карабчук.

Захисники природи нарахували щонайменше 4 млрд дол. прямих збитків. Це — вартість деревини. Але насправді вирубаний ліс ніколи б не перетворився на просто дошки, адже він заповідний, а значить ідеться про значно серйознішу втрату для України. І в цього злочину є назва — екоцид.

“Влучання в природно-цінні території — це фактично екоцид. Це дії, спрямовані на знищення нашого довкілля”, — каже міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Загалом же від російської агресії постраждало понад 3 млн га унікального українського лісу. І хоча у світовій практиці ще не було випадку відшкодування збитків за шкоду екології внаслідок війни, Україна ретельно збирає всю доказову базу. І українські екологи, і урядовці, включно з міністром захисту довкілля та природних ресурсів, упевнені — у цьому питанні Україна знову стане прецедентом у світовій історії. Коли агресор заплатить за всі свої злочини, включно з екоцидом.

Читайте також: Через російську агресію Україна може втратити частину унікальних представників флори та фауни, — еколог

Нагадаємо, як розповів перший заступник міністра довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, унаслідок розв’язаної Кремлем війни екології України завдано збитків на суму понад 2 трлн грн. Збитки будуть набагато більшими, оскільки відомо, що на тимчасово окупованих територіях відбуваються пожежі в національних природних парках, армія РФ риє окопи та знищує природні екосистеми на острові Джарилгач тощо.

Прямий ефір