РНБО ухвалила рішення про примусове вилучення активів “Сбербанку” та “ВЕБ” на загальну суму 16 млрд грн

Рада національної безпеки і оборони 11 травня вирішила примусово вилучити в Україні 99,772644% акцій “Промінвестбанку”, які належать держкорпорації розвитку “ВЭБ.РФ”, а також 100% акцій “Міжнародного резервного банку” (колишнього “Сбербанку”), власником яких виступає “Сбербанк России”. Рішення того ж дня набуло чинності згідно з указом президента України №326 – обидва документи оприлюднили на сайті Верховної Ради 12 травня.

Крім цього, на засіданні РНБО вирішили вилучити фінансові активи у вигляді прав вимоги боргу “ВЭБ.РФ” до “Промінвестбанк” на 0,93 млрд гривень і “Сбербанк России” до “МР Банк” на 14,9 млрд грн.

Також вилучають інші фінансові активи зазначених “дочок” російських банків за винятком 3 млрд грн “МР Банку”, які спрямовують на задоволення вимог його кредиторів.

Нагадаємо, 9 квітня Кабмін ухвалив рішення про вилучення корпоративних прав та фінансових активів виведених з ринку на початку війни “МР Банк” та “Проминвестбанку”. Воно, фактично, є запровадженням закону “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів”.

Читайте також:

Військовий експерт Олег Жданов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА пояснив специфіку радянских снарядів, які сьогодні агрессор РФ спрямовує проти України

У РФ почалися “чистки” у військовому керівництві, усунули голову Генштабу Герасимова – Арестович

Кличко висловив стурбованість, що РФ може застосувати ядерну зброю по Києву

Військовий експерт Михайло Притула у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА озвучив прогноз, що Росія спробує закріпити на території України псевдореспубліки на кшталт Осетії або Придністров’я, проте шанси Кремля зменшуються з кожним днем

Прямий ефір