Путін продовжує своє політичне життя за рахунок реальних життів інших людей

Росія спробує закріпити на території України псевдореспубліки на кшталт Осетії або Придністров’я, проте шанси Кремля зменшуються з кожним днем. Таку думку висловив військовий експерт Михайло Притула у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА.

“Економіка України отримує зараз достатню допомогу, щоб триматися нескінченно довго проти сильного та озброєного противника, яким є Російська Федерація. У цей час ми знаємо, що у Російської Федерації вичерпано ресурс із відновлення будівництва нових ракетних систем, нових систем протиповітряної оборони. Вся зброя, яку постачає російська армія, це в основному архаїчна зброя кінця 70-80 років 20-го століття. Вони почали застосовувати ракети випуску від 1958 року, 1960-х років. Ось ці ракети летять з точністю плюс-мінус кілометр, але вони завдають збитків, і в основному ця шкода стосується мирного населення, руйнуються мирні міста. Переважно руйнується інфраструктура, яка потрібна для життя мирних жителів. Ну от від цього наші громадяни дуже сильно страждають, звичайно”, – сказав військовий експерт.

Він додав, що Росія бажає заморозити цей конфлікт, залишивши у себе ті території, які вона вже захопила в Україні.

“Вона скаже: “Добре, ми заморожуємо, ми не будемо більше воювати, але ці всі території залишаться за нами” і так далі. Решту покажуть  російському народу як велику стратегічну перемогу. Але цей варіант абсолютно не влаштовує Україну, тому що Україні потрібно зафіксувати, звільнити свої території станом на 1991 рік, як це було. Це завдасть великої військово-політичної поразки Російській Федерації і призведе до усунення режиму Путіна в Росії. Звичайно ж, у Кремлі це розуміють і намагатимуться саме заморозити конфлікт усіма можливими силами, щоб зупинитись на позиціях, які є. Але чи мають вони сили на те, щоб це зробити? А сил у них немає. Україна досить зараз озброєна для того, щоб звільнити свої території. Відтак Кремль піде на розширення. Тобто ми розуміємо, що один та інший варіант не пройде, але Кремль залишить сили для того, щоб розширити зону конфлікту”, – вважає Притула.

На думку експерта, Кремль просто не має іншого виходу, і, можливо, він спробує дестабілізувати ситуацію в інших країнах.

“Можна припустити, що він буде розширюватися на всі сторони, куди він тільки зможе, за що він не отримає гарантованої “відповіді”. Можливо, буде в якісь інші країни розширюватись. Але Кремль просто не має іншого коридору можливості, як розширювати цю зону конфлікту. У нього є на це невелика кількість ракет, у нього є стратегічні збройні сили, які ще не задіяні практично в цьому конфлікті і в цій війні. Путін намагатиметься провести мобілізацію населення Російської Федерації, кинути їх у бій, можливо, з території Білорусі, кинути ще раз у бій в Україну з різних напрямків. Можливо буде атакувати країни Балтії, користуючись тим, що там після розпаду Радянського Союзу не було проведено демаркації кордонів.

Так чи інакше, всі ці плани призведуть до великих людських втрат у РФ.

“Вони стикатимуться з добре озброєним противником, який уже очікує на розвиток таких дій з боку Кремля. Крім того, ми знаємо, що 9 травня Джозеф Байден підписав акт про надання практично безрозмірної допомоги для Збройних Сил України. Це буде найсучасніша, високоточна зброя. І Кремль намагатиметься завадити постачанню цієї зброї скрізь, де можна. Я думаю, що намагатиметься діяти і в Чорному морі, і в Атлантичному океані. Можливості у Кремля не безмежні, але таким чином він намагатиметься розширити конфлікт. Путін у такий спосіб виграє час свого життя. Тобто що довшим буде конфлікт, що більше гинутиме громадян Російської Федерації, то довше житиме Путін при владі. Йому просто потрібно розширювати конфлікт і кількістю життів інших громадян продовжувати своє життя. Скільки російські громадяни дозволять йому це робити – питання до російських громадян”, – резюмував військовий експерт.

Читайте також: Росія використовує проти України радянські ракети. Військовий експерт пояснив їхню специфіку

Прямий ефір