Рівень корупції в Україні набагато нижчий, ніж 5 років тому, – Матернова (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Рівень корупції в Україні набагато нижчий, ніж 5 років тому. Реформи Національного банку України, впровадження системи закупівель “Прозорро”, зміни у газовому секторі – позначаються позитивно.

Про це заявила представник Єврокомісії на засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ та бюджетного контролю Катаріна Матернова, повідомляє UA.

За оцінками досліджень, економічний ефект від них становить 6% ВВП або близько 6 мільярдів євро щорічно. Матернова також прокоментувала доповідь Європейського суду аудиторів.

“Ми всі погоджуємося з тим, що Україна все ще має проблеми з корупційною поведінкою та олігархічними структурами, з нереформованими судами, з низкою державних підприємств та інших сфер, де існує корупція. Але в чому ми маємо дуже різний підхід від Суду аудиторів – це оцінка тенденцій. Україна зараз набагато менш корумпована країна, ніж 5 років тому”, – сказала представник Єврокомісії.

До слова, Європарламент подав до Європейського суду на Єврокомісію за те, що та не активувала регламент про покарання за порушення верховенства закону в державах, що входять до Євросоюзу.

Читайте також: Українські посадовці отримали хабарів на 20,8 млн гривень з початку року, – ДБР

Прямий ефір