На Єврокомісію до Європейського суду подав Європарламент

Фото DW

Європарламент подав до Європейського суду на Єврокомісію за те, що та не активувала регламент про покарання за порушення верховенства закону в державах, що входять до Євросоюзу.

Про це заявив голова Європарламенту Давид Сассолі, повідомляє UA з посиланням на DW.

Механізм верховенства закону ЄС схвалили учасники саміту ЄС у грудні 2020 року, що набрав чинності, але досі не застосовувався. Він передбачає, що Єврокомісія може скорочувати видачу коштів із спільного бюджету тим країнам, де існує загроза нецільового використання грошей через порушення верховенства закону.

Польща та Угорщина, побоюючись, що новий регламент може бути застосований проти них, подали позови проти механізму верховенства права до Європейського суду. Рішення очікується за кілька місяців. І до цього Єврокомісія вирішила не поспішати з його застосуванням.

За словами Сассолі, Європарламент очікує, що Єврокомісія діятиме послідовно і втілить у життя заяви її голови Урсули фон дер Ляйєн, яка пригрозила Польщі санкціями, якщо та наполягатиме на верховенстві національних законів над законодавством Євросоюзу.

За словами повинні слідувати справи”, – сказав голова парламенту.

До слова, новий пакет санкцій Європейського Союзу проти режиму Олександра Лукашенка буде направлений передусім проти відповідальних за переправлення мігрантів через територію Білорусі.

Читайте також: Європарламент закликає ЄС переглянути відносини з РФ: реакція України (ВІДЕО)

Прямий ефір