РФ зосередила понад 70 тис. окупантів на півдні — це угруповання різношерстне і багаторівневе, — Гуменюк

Російський окупант. Фото: gur.gov.ua

Росія зосередила на Південному напрямку фронту, зокрема на окупованій частині Запорізької та Херсонської областей, понад 70 тисяч окупантів. Це угруповання дуже різношерстне: присутні й підрозділи типу “роти z”, і штурмовики-професіонали, представники десантних військ, морської піхоти, берегової охорони російських військ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 лютого, сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Це дуже різношерстна команда. Присутні й підрозділи типу “роти z”, і штурмовики-професіонали, представники десантних військ, морської піхоти, берегової охорони ЗС РФ. Це багатошарове угруповання, яке використовується дуже різним способом комбінованим. На цьому бойові командири угруповання військ “Днепр” теж грають. Вони намагаються створювати складні конфігурації з різних підрозділів. Наприклад, штурмових груп, які йдуть у напрямку Кринок, адже розуміють, що повертається назад до 30% особового складу, і молодших командирів, які володіють більш високим професіоналізмом. Також намагаються залучати десантників, професійних воїнів”, — сказала Гуменюк.

За її словами, окупанти потужно розгорнули підготовку свого особового складу.

“Вони використовують кілька полігонів у глибшому тилу окупованої території для масованої підготовки, курсів, тренувань і навчань, які проводяться за певного зосередження особового складу”, — зазначила речниця.

Крім того, російські окупанти дуже серйозно ставляться до процесу замінування ймовірних шляхів просування Сил оборони України, доповнила Гуменюк.

“На це спрямовані дуже великі сили та засоби загарбників. Але відсутність координації між їхніми підрозділами, в принципі, спрацьовує нам на руку. Оскільки в них ті, хто мінують, не комунікують із тими, хто йде на штурм, і відступаючи, штурмовики підриваються на своїх же мінах. Ця ситуація спрацьовує на користь нам. Але покладатися тільки на неї ми не можемо”, — резюмувала Гуменюк.

Читайте також: У російській армії особливо цінують солдатів-“смертників”, — Євлаш

Прямий ефір