РФ провела модернізацію літаків, які створюватимуть загрозу на українському кордоні, — Ігнат

Юрій Ігнат. Фото: armyinform.com.ua

Росія провела модернізацію літаків, які створюватимуть загрозу на кордоні України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

“Відповідь Заходу — модернізації, які провела Росія. Ну, не можна сказати, що там модернізація — все-таки новий літак, але створений на базі того ж таки Су-27, який є в нас на озброєнні… Тому, ну, випустили ще партію, так, це певна нова техніка, яка з’являється на фронті, буде створювати загрозу навколо наших кордонів. Наша справа стежити за небом і збивати всі повітряні цілі”, — сказав Ігнат.

Він зазначив, що літаки четвертого покоління, які є в України, поступаються за тактико-технічними характеристиками цим російським літакам. Але до літаків США 5-6 покоління їм дуже далеко.

“Тому і наполягає Україна постійно, і ведуться переговори про надання Україні західних зразків техніки. Такий варіант реальний — це літаки F-16, які є у світі, які могли б стати на озброєння авіації повітряних сил. І тут той спектр широкий озброєння, яке має цей літак, може робити дуже багато речей і захищати небо від повітряних атак, збивати крилаті ракети, також дуже ефективно й успішно працювати по наземних цілях. Ось тому чекаємо. Чекаємо цього політичного рішення, яке зможе розправити крила нашої авіації повітряних сил”, — сказав спікер.

Читайте також: У РФ залишається достатньо літаків і нові удари по Україні не виключені — Ігнат про вибухи на двох російських аеродромах

Прямий ефір