Російське угруповання поблизу північного кордону України схоже на оборонне — аргументи Дикого

Євген Дикий. Фото: focus.ua

У трьох російських областях, що межують з Україною — Бєлгородській, Курській та Брянській — зібрано угруповання загальною чисельністю близько 50 тис. військових. Цього недостатньо для відкриття Росією “другого фронту” проти України. Хоча, безумовно, бажання захопити й Харків, й Суми, як і всю Україну, Москва має. Про це сказав екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

На його думку, росіяни, навчені власним досвідом наступу на Україну у 2022 році, вже не ризикнуть наступати силами, яких бракує.

“Вважати, що вони з 50 тисячами попруть на Харків — це вважати їх ідіотами. Хіба що був би прямий наказ із Кремля, якого вони не могли б не послухатися. Нагадаю, що місто Бахмут, довоєнне населення якого становило 70 тис. осіб, брало 100-тисячне угруповання. Нагадаю, що Авдіївку брало як мінімум 40-тисячне угруповання, а в деякі моменти його посилювали. Довоєнне населення Авдіївки — 16 тис. А тепер ми беремо мільйонний Харків та зіставляємо”, — коментує Дикий, додаючи, що все 50-тисячне угруповання не перебуває навпроти Харкова, а дислокується у трьох областях РФ.

На його думку, це угруповання більше схоже на оборонне, ніж на наступальне.

“Більше схоже на те, що росіяни серйозно побоюються нашого наступу на Бєлгород. На оборонне угруповання це схоже за кількістю… Зрозумійте мене правильно, якщо ми говоримо про найближчу перспективу, то я практично впевнений, що ніякого наступу на Харків та Суми бути просто не може, бо наступати з такою кількістю було б самогубно. Я не маю підстав сподіватися, що російські генерали зроблять нам такий подарунок, зроблять таку дурість”, — каже гість ефіру.

Водночас він вважає, що ситуація може змінитися у разі мобілізації у РФ 300 тис. осіб, про що раніше з’являлася інформація.

“Тоді можуть бути сформовані справді ударні угруповання на півночі. Але те, що ми спостерігаємо зараз, до ударного угрупування не дотягує на порядок”, — резюмував Євген Дикий.

Читайте також: Російські окупанти б’ють по Сумській області: ситуація в регіоні (ВІДЕО)

Прямий ефір