РФ перетворює окуповані території Луганщини на концтабір — причини назвав Гайдай

Сергій Гайдай. Фото: suspilne.media

Російські загарбники в окупованій частині Луганської області облаштовують катівні та будують нові в’язниці, перетворюючи захоплені території на справжній концтабір. Про це сьогодні, 26 січня, розповів голова Луганської обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Гайдай в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він вважає, що чим більше у ЗС РФ буде втрат, тим жорстокішими будуть методи їхньої розправи з місцевими жителями.

“Чим більше у них буде втрат, чим більше вони будуть втрачати територій тимчасово окупованої Луганської області, лінія фронту буде просуватися в бік деокупації регіону. І тим вони будуть більш розлючені, тим методи їхні будуть більш звірячими, жорстокими”, — зазначив Гайдай.

За його словами, у катівнях окупанти утримують людей, яких підозрюють у сприянні ЗСУ.

“Поки що ми точно не володіємо інформацією, але є відомості від місцевих мешканців про те, що, на жаль, у деяких районах окупованої Луганської області зроблено такі катівні. Ну, може, це не зовсім в’язниці, це більше все-таки катівні, де тримають місцевих, яких підозрюють у тому, що вони співпрацюють зі Збройними силами України”, — зазначив він.

Крім того, почастішали вибіркові рейди серед людей, каже Гайдай. Забирати можуть просто тих, хто їм не сподобався.

“Окупанти заїжджають у якийсь населений пункт, забирають перших людей, які їм не сподобалися, у кількості 10 плюс мінус осіб, відвозять до Луганська, вже безпосередньо до в’язниць, а звідти не завжди люди повертаються. Далеко не всі”, — розповів глава ОВА.

Також Гайдай прокоментував інформацію про те, що в Луганській області окупанти РФ будують в’язниці. Він вважає, що таким чином вони хочуть залякати місцевих жителів, а також боротися з дезертирами у власній армії.

“У них тут дві мети. Одна — це залякати місцеве населення і десь обмежити можливість витоку інформації щодо розміщення їхніх складів, техніки, особового складу. А друга — боротьба з власними дезертирами. Залякування. Тому що на сьогодні все це робиться таким напівкустарним методом. Вони ловлять своїх дезертирів або беруть відмовників, які не хочуть іти на фронт просто як гарматне м’ясо, потім віддають їх “кадировцям”, які далі роблять уже все, що захочуть. Починаючи від фізичної розправи, аж до смерті, закінчуючи просто насильством у найжорстокіших формах”, — зазначив гість ефіру.

Раніше Сергій Гайдай повідомив, що понад 320 тис. жителів Луганської області вимушено евакуювалися з регіону. 

Прямий ефір