Рейтерович розповів про користь заборони на видачу віз росіянам

Росіяни несуть повну відповідальність за початок повномасштабної війни проти України. Багато хто з них їздять за кордон, при цьому підтримують війну і роблять це публічно: пишуть у соцмережах, що вбивство, насильство та грабежі, скоєні проти українців, — це нормально. Політолог, керівник політико-правових програм “Українського Центру суспільного розвитку” Ігор Рейтерович в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA заявив, що, зважаючи на всі обставини, позбавлення громадян РФ можливості відвідувати європейські держави буде найбільш правильним рішенням.

“По-перше, можливість їздити в інші країни для громадянина будь-якої країни це привілей, а не право. Будь-яка країна приймає для себе рішення, чи пускати когось, чи не пускати на свої території. Є багато країн, які забороняють в’їзд для громадян з інших країн, і ніхто їх за це не критикує і не говорить, що це не демократично. По-друге, у суспільстві, де існують вибори, а у РФ вони існують, громадяни несуть безпосередню відповідальність за владу, яку вони обирають. Тому говорити про обмеження можливості в’їжджати в інші країни для громадян РФ необхідно”, — наголосив спікер.

За словами Рейтеровича, єдине, що можна зробити ще — запровадити винятки для чітко визначених категорій громадян, яким цей в’їзд буде дозволено.

“Наприклад тим, хто емігрує з політичних причин. Або тим, хто має родичів закордоном. Загалом принцип, про який говорили представники влади та президент України, а також більшість українців — зрозумілий. Росіяни мають відповідати за те, що робить їх країна. І позбавлення можливості їздити до європейських країн це санкція, яка змусить їх замислитися: що вони та їхня влада роблять неправильно”, — зазначив він.

Заборона, за інформацією експерта, викличе напруженість усередині держави та невдоволення діями Кремля.

“Вона створить певний тиск усередині країни. З окремими олігархами ще можна якось домовитися — дати преференції, купити їх лояльність, а ось з величезною кількістю громадян РФ це буде складніше”, — підсумував Рейтерович.

Нагадаємоексперт з питань енергетики Геннадій Рябцев в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що в Європі процес відмови від російських енергоресурсів уже запущений. Наприклад, зараз відбувається перенастроювання логістичних ланцюжків постачання газу з інших країн-експортерів.

Збір урожаю-2022 та робота “зернового коридору” — подробиці

МВС готується до будь-яких сценаріїв на Запорізькій АЕС, навіть до евакуації населення — Монастирський

Читайте також: Amnesty International не виконала своїх обов’язків після теракту в Оленівці — Лещенко

Прямий ефір