Питання війни Росії проти України викликало розбіжності — підсумки саміту глав МЗС G20 (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Перемовини G20 (“Великої двадцятки”) завершилися без консенсусу з питання війни Росії проти України. За словами міністра закордонних справ Індії Субраманьяма Джайшанкара, Китай і Росія відмовилися підписувати резолюцію із закликом вивести російські війська з України. У зустрічі в Нью-Делі беруть участь 40 делегацій на чолі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Китаю Цинь Ганом, а також главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, повідомляє FREEДОМ.

Війна Росії проти України стала однією з головних тем засідання міністрів закордонних справ G20 у Нью-Делі. Попри заклики прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді знайти спільну позицію щодо глобальних проблем, розбіжностей серед учасників у питанні російсько-української війни уникнути не вдалося. Напруженість навколо України домінувала в заявах деяких членів G20. Так, держсекретар США заявив, що зустріч затьмарена “неспровокованою і невиправданою війною” Росії проти України. У той час як європейські делегати засуджували агресію і висловлювали підтримку Україні.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну. Тільки якщо Україна буде успішною на полі бою, вона зможе бути успішною за столом перемовин, і тут на кону набагато більше, ніж просто український суверенітет. На карту поставлені універсальні цінності, європейська безпека”, — сказав міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хекстра.

“Під час засідання G20 ми закликали міністра закордонних справ Росії до негайного виведення російських військ з України. Ми також заявили, що ця війна має глобальні наслідки — економічні та соціальні, й глобальні”, — розповів міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес.

Під час свого першого візиту до Індії на посаді прем’єр-міністра Італії Джорджа Мелоні обговорила підтримку України з прем’єр-міністром Індії.

“Прем’єр-міністр Моді добре знає позицію Італії, яка надає повну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України, і ми обоє поділяємо надію, що Індія як президент G20 може зіграти центральну роль у сприянні перемовинам щодо припинення вогню і справедливого миру”, — сказала Мелоні.

За інформацією низки зарубіжних видань, Блінкен і Лавров поговорили в кулуарах саміту G20 вперше від початку війни проти України. Раніше в Держдепартаменті США таку зустріч називали неможливою. Перемовини тривали близько 10 хвилин.

“У розмові Блінкен закликав Росію звільнити затриманого американця Пола Вілана, поновити участь у головному ядерному договорі про стратегічні наступальні озброєння і наголосив, що США підтримують Україну”, — ідеться в публікації CNN.

За словами міністра закордонних справ Індії, питання війни Росії проти України викликало розбіжності. Зокрема, Китай і Росія відмовилися підписувати резолюцію, що засуджує російську агресію.

“Після сьогоднішніх обговорень G20 дійшла консенсусу з багатьох важливих тем. Але були питання, які дуже відверто стосувалися війни в Україні, щодо яких були розбіжності, й ми не змогли примирити сторони та їхні позиції”, — поінформував Субраманьям Джайшанкар.

У спільному комюніке за підсумками зустрічі, яке не підписали Росія та Китай, ідеться, що війна проти України продовжує негативно впливати на світову економіку, а переважна більшість країн світу підтримують територіальну цілісність України та засуджують російську агресію. Водночас міністри досягли домовленостей щодо більшості питань, які стосуються проблем менш розвинених країн. Зокрема, продовольчої та енергетичної безпеки, зміни клімату та боротьби з тероризмом.

Читайте також: Глобальний Південь та російсько-українська війна: на чиєму боці Індія — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір