Путіну складно воювати в Україні: російська армія отримує гідну відповідь

Росія втратила за час повномасштабного вторгнення на територію України третину своєї елітної армії. Плани “взяти столицю за три дні” та протягом кількох тижнів встановити повний контроль над державою Росія не реалізувала. Шостий місяць важких боїв на фронті показав, що ані українські війська, ані самі українці, ані країни-партнери не мають наміру здавати свої позиції. На полі бою російська армія отримує гідну відповідь на атаки, з іншого напряму працюють західні санкції, інформує UA.

Президент Володимир Зеленський закликав українців не зменшувати активність та протистояти агресору, який намагається перемикнути увагу світу від війни в Україні на інші теми.

“Не має зменшуватись і наша власна активність, абсолютно всіх, хто так чи інакше захищає нашу державу. Робіть усе, як і робили, для України. І навіть більше, бо керівництво Росії сподівається, що українці, європейці та весь світ відчують втому від цієї війни. Ми ж маємо зробити все, щоб втомилися не ми й не наші друзі та партнери, а наш ворог. Щоб ми вигнали окупантів з України, щодня Росії має ставати складніше воювати, це наше військово-політичне завдання №1”,  зазначив Зеленський.

Як повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, російська армія втратила 30% свого елітного корпусу, в боях загинули російські десантники, морпіхи, спецпризначенці — ті бійці, підготовка яких тривала не менш ніж 15 років. ЗСУ дає відсіч і в небі, а отже, Росія втрачає в цій війні й еліту своїх повітряних сил.

На полі бою свою непридатність показує і російська техніка. Це спричиняє певні сумніви у тих замовників, яким Росія була експортером озброєння.

Проблем оборонно-промислового комплексу Росії додають і західні санкції: без іноземних компонентів важко забезпечити військову техніку потрібними запчастинами, а імпортозаміщення з такими завданнями не впорається. Водночас Росія досі прагне залишатися серед світових лідерів — постачальників зброї. Переважно для тих країн, які не підтримали західні санкції.

За результатами зустрічі в Копенгагені, 11 серпня, міністри оборони 26 країн ухвалили рішення виділити Україні понад півтора мільярда євро на військові потреби. Гроші зокрема спрямують на постачання зброї, ракет та боєприпасів. Частина призначена на перепідготовку українських військовослужбовців.

Нагадаємо, політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в інтерв’ю для марафону FREEДОМ розповів, чи допоможе заборона росіянам на в’їзд до Європи зломити режим Кремля і посилити європейську безпеку.

Усі хочуть перемоги України, але ніхто не хоче воювати із Росією. Інтерв’ю Зеленського The Washington Post

Пастка “евакуації” та зворотна депортація — як і куди Росія незаконно вивозить українців

Читайте також: Тиснути на Зеленського марно: майбутні переговори президентів Туреччини та України обговорюємо в інтерв’ю з Фесенком

Прямий ефір