Путін у Мінську — це меседж: неординарність візиту пояснив білоруський опозиціонер

Олександр Лукашенко і Володимир Путін. Фото: ap.org

Візитів, подібних до того, що сьогодні, 24 травня, розпочав Путін до Білорусі, у взаєминах двох країн не було десятиліття. Тому він, безперечно, є меседжем. Одночасно він може бути й великою пропагандистською операцією. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив заступник голови Об’єднаного перехідного Кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.

“Він [Путін] приїжджає до Мінська. Дивіться, не на якийсь саміт СНД, не на саміт Євразійського економічного союзу, навіть не на зустріч у рамках так званої союзної держави — він приїжджає з двостороннім візитом. Такого не було вже, не знаю, кілька десятиліть, з часів Медведєва можливо, коли він був керівником Росії, такого не було, щоб Путін прилітав. Це меседж. Звичайно, це може бути ІПСО — інформаційно-пропагандистська операція. Путін хоче показати: це моя територія, я головний господар. Якщо що, я звідси робитиму те, що захочу”, — коментує Латушко.

На його думку, головною темою обговорення двох диктаторів буде “війна та мир”. Лукашенко має демонструвати максимальну лояльність, оскільки економічна ситуація в Білорусі погіршується, національна валюта девальвується, є борги за атомну станцію, яких Лукашенко, схоже, не погашає.

“Тому йтиме торг про те, скільки захоче Лукашенко та що від нього захоче своєю чергою Путін. Звичайно, війна та мир — це головна тема, що вони обговорюють”, — каже гість ефіру.

Як зазначає білоруський опозиціонер, у 2022 році не лише білоруський народ, а й армія були проти участі у війні проти України, але дворічна пропаганда не минулася без наслідків. Водночас Латушко наголошує, що сам Лукашенко ніколи не зважиться на військову авантюру.

“Сьогодні його роль — дестабілізувати ситуацію на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією. І він робить це ефективно. Ми бачимо реакцію Польщі. Проводити диверсії біля сусідніх країн. І ми бачимо ці приклади, зокрема на території Польщі та Литви. Проводити навчання із тактичною ядерною зброєю. І ми також це бачимо. Тобто Лукашенко виконує ту частину місії, яку йому довірив Путін. Побачимо, що Путін захоче додатково від Лукашенка. Звісно, ще раз кажу, просто приїзд із двостороннім візитом Путіна — чого б це раптом? Отже, є якісь ще додаткові приводи, чи це просто велике ІПСО”, — вважає Павло Латушко.

Читайте також: “Важливо створювати атмосферу напруженості”: Лукашенко допомагає Путіну дестабілізувати ситуацію в Європі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив під час виступу на засіданні польського Сейму, що агентура РФ та Білорусі становить загрозу не лише Польщі, але й усій Європі.

Читайте також: У подарунок Путіну Лукашенко змінив начальника Генштабу Білорусі на “яструба” — подробиці від Латушка

Прямий ефір