У подарунок Путіну Лукашенко змінив начальника Генштабу Білорусі на “яструба” — подробиці від Латушка

Віктор Гулевич та Павло Муравейко. Колаж: uatv.ua

Напередодні дводенного візиту Путіна до Білорусі, що його російський диктатор розпочав сьогодні, 24 травня, Лукашенко змінив начальника Генерального штабу білоруських Збройних сил. Замість генерал-майора Віктора Гулевича, який нібито обіймав обережну позицію щодо допомоги Білорусі Росії у війні, призначено “яструба” — прихильника російської агресії проти України та протистояння із Заходом Павла Муравейка. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Об’єднаного перехідного Кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.

За його словами, Гулевича було знято з посади одразу ж після того, як Лукашенко повернувся з Москви після святкування 9 травня, де, за словами самого білоруського диктатора, до третьої години ночі разом з Путіним слухав доповіді тоді ще міністра оборони РФ Шойгу та начальника генштабу Герасимова.

Він [Лукашенко] зняв з посади начальника Генерального штабу Збройних сил Республіки Білорусь генерал-майора Гулевича, якому 54 роки. Генерал-майор, який — я не хочу образити жодного білоруського генерала з урахуванням їхньої ролі в агресії проти України — за деякими відомостями, зокрема із західних джерел, виступав за те, щоб білоруська армія не брала участі у військових діях на території України… І він змінює цього генерала, як ми розуміємо, за вказівкою з Кремля. Буквально за кілька годин до прильоту Путіна до Мінська він призначає нового начальника Генерального штабу Збройних сил Білорусії”, — коментує гість ефіру.

Новий начальник білоруського генштабу Павло Муравейко, випускник Академії Генерального штабу Збройних сил Росії, який раніше обіймав посаду першого заступника державного секретаря Ради безпеки Білорусі, за словами Латушка, є прихильником допомоги Москві в агресії проти України.

“Павло Муравейко відомий тим, що у 2022 році висловлювався про те, що Білорусь бере участь у так званій спеціальній військовій операції. Він виступає за те, щоб Білорусь була якнайбільше залучена до тих дій, які захищає Російська Федерація… Павло Муравейко відомий також тим, що кілька місяців тому він публічно на одному з міжнародних заходів у третій країні заявив, що Білорусь, тобто режим Лукашенка, має право прорубати коридор у напрямку балтійських портів — Сувальський коридор. Він обґрунтував це тим, що створено економічні проблеми для режиму, і тому ми маємо право силою зброї прорубати цей коридор. І ось — подарунок Путіну: перед прильотом призначається генерал Муравейко на посаду начальника Генерального штабу Збройних сил”, — констатував Павло Латушко.

Читайте також: “Важливо створювати атмосферу напруженості”: Лукашенко допомагає Путіну дестабілізувати ситуацію в Європі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив під час виступу на засіданні польського Сейму, що агентура РФ та Білорусі становить загрозу не лише Польщі, але й усій Європі.

Прямий ефір