Кремлівський диктатор Путін свідомо затягує мирні процеси. Однак на його тактику можуть впливати і зовнішні геополітичні сигнали. Так в ефірі телеканалу FREEДOM доктор політичних наук Ігор Петренко прокоментував хід переговорного треку.
За його словами, сумнівів у навмисності дій Кремля немає, однак питання полягає в тому, чия ініціатива стоїть за нинішньою тактикою.
“Путін робить це точно свідомо. Питання в тому, чи є це тільки його ініціатива. Не потрібно виключати, що певні сигнали про те, що переговорний трек розвивається занадто швидко, могли надходити, наприклад, з боку Китаю, якщо дивитися ширше у геополітичному контурі”, — зазначив Петренко.
Він вважає, що Пекін не зацікавлений у швидкій реалізації мирного плану, який міг би посилити позиції президента США Дональда Трампа.
“Китай не зацікавлений у швидкій перемозі Трампа і в успішності його мирного плану. Тому ми і побачили в останньому раунді підвищення ставок з боку Російської Федерації. Хоча до цього проглядалися певні конструктивні моменти і рухи”, — наголосив доктор політичних наук.
За його словами, зараз ситуація зайшла в глухий кут, оскільки низка російських вимог є свідомо неприйнятною.
“Очевидно, що ніякого руху не буде, якщо мова йде про визнання окупованих територій. У Росії прекрасно розуміють, що для України це неприйнятно”, — вважає гість ефіру.
Водночас він звернув увагу на посилення тиску з боку США.
“Ми бачимо тиск з боку американців. Сьогоднішня публікація Financial Times про можливі вибори у травні — це сигнал. Логіка у американців і у Трампа проста: отримати велику геополітичну перемогу до проміжних виборів”, — пояснив Петренко.
Він вважає, що в нинішній ситуації Кремль намагатиметься отримати максимальну вигоду, балансуючи між глобальними центрами сили.
“Те, що Путін робить це свідомо — це так. Питання в тому, кому він спробує підіграти. Я думаю, він спробує цю історію продати тому, хто більше заплатить — або Китаю, або Сполученим Штатам. Хоча для Москви пріоритетніший саме діалог з Вашингтоном. Ймовірніше, мова йде не про те, щоб щось продавати Китаю, а про те, щоб отримати більше від США. Путін розуміє, що йому потрібне балансування тієї залежності, яка сьогодні є у Росії від Китаю. І Сполучені Штати — це той гравець, який потенційно може дати йому таку можливість”, — резюмував Ігор Петренко.
Читайте також: Переговори з РФ можливі лише за участю України: Зеленський закликав Захід до єдності
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не поїде на переговори з російським диктатором Путіним до Москви. Зеленський наголосив, що готовий зустрічатися на будь-яких територіях нейтральних країн, у будь-яких державах, крім РФ і Білорусі.














