Путін розуміє лише силу – економічну чи військову, – сенатор США про підтримку України (ВІДЕО)

Фото АР

Уряд та народ США підтримують Україну у протистоянні російській агресії. Штати й надалі допомагатимуть озброєнням, а також розвиватимуть інші сфери українсько-американських відносин.

Про це сьогодні, 17 січня, у коментарі телеканалу UA заявив сенатор США від штату Коннектикут, член Демократичної партії Річард Блументал.

“Я думаю, ми маємо ввести санкції проти Путіна, якщо є питання проти України. Путін розуміє лише силу – це економічна чи військова сила. Ми повинні постачати до України зброю, а ще санкції чинитимуть величезний тиск. Ми повинні залишатися на висоті”, – сказав він.

Блументал наголосив, що у Конгресі США загалом і в Сенаті зокрема відзначається єдність щодо підтримки України.

“Існує величезна єдність. І наш уряд, і що важливіше – наш народ підтримують Україну. Ми визнаємо, що Україна бореться за свою незалежність та свободу проти могутнього агресора. Ми продовжуватимемо цю боротьбу”, – додав він.

Сенатор нагадав, що США мають кілька сценаріїв у разі розширення російської агресії щодо України.

“Сценаріїв багато, і зараз дуже багато різних побоювань щодо того, якою є мета Путіна, що він робитиме. Чи вторгнеться він із півночі чи зі сходу, щоб захопити більше територій, чи застосовуватиме методи гібридної війни – кібератаки, військові дії, дезінформацію – треба бути готовими до будь-яких загроз. Все це призначено для дестабілізації та поділу. Він хоче розділити західні демократії”, – зазначив Блументал.

Сенатор упевнений, що українці здатні й надалі протистояти російській агресії.

“Думаю, українці мають одну дуже важливу перевагу, якої немає у Володимира Путіна, – це любов до свободи та демократії, захисту своєї землі, свого народу. Якщо він вторгнеться, то оборона здолає його”, – сказав американський урядовець.

Блументал запевнив, що у 2022 році Україна також отримуватиме допомогу від США. Крім цього, українсько-американська співпраця продовжуватиметься і в інших сферах.

“Сполучені Штати надаватимуть військову допомогу у всезростаючому обсязі. Тож Україна зможе захищатися летальною зброєю. Але є ще й спільний економічний інтерес, а також культурний – наприклад, у багатьох людей з українським корінням у моєму штаті Коннектикут. І в мене особисто є друзі. Тож у нас дуже сильний баланс дружби та культури”, – резюмував він.

Раніше американський сенатор Мітт Ромні заявив, що не можна дозволити Володимиру Путіну відродити Радянський Союз.

Читайте також: Ядерну зброю може розмістити РФ поблизу Вашингтона, – NYT

Прямий ефір