Путін може оголосити перемогою і завершенням “СВО” вихід ЗС РФ на адмінмежі Донецької та Луганської областей, — Самусь

Путін і Герасимов. Фото: tass.ru

Після призначення начальника генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасимова на посаду командувача об’єднаного угруповання військ відбувається переосмислення, аудит можливостей армії, і він почав формувати свою концепцію дій. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

“Коли ми займалися прогнозуванням у листопаді-грудні, тоді фаворитами Путіна на військовому напрямі були Суровікін і Пригожин, вони пообіцяли Путіну виконати його завдання хоча б щодо окупації Донбасу до кінця року. Тоді були масовані ракетні удари по українській енергоінфраструктурі, мабуть, Путіну обіцяли, що Україна під впливом енергетичної та економічної криз разом з Європою почнуть підкорятися вимогам Москви, і на тлі воєнних успіхів Пригожина на Донбасі десь приблизно на початку року все це стане більш зрозумілим для Росії. Але ні масовані ракетні удари не принесли жодного ефекту з погляду саме ситуації на фронті, ні зусилля Пригожина, хоч як би він себе розкручував, на Бахмутському напрямку, не принесли ані оперативного, ані стратегічного якогось успіху цих операцій і навіть тактичними просуваннями це складно назвати”, — сказав він.

За словами експерта, про те, що Герасимов почав формувати якусь свою концепцію ведення бойових дій, відмінну від того, що робили в другій половині 2022 року, свідчить активізація російської авіації на фронті (що призвело до того, що українські сили їх почали більше збивати), або ті спроби навести лад і жорстку дисципліну у військах, які беруть участь у війні проти України.

“З одного боку, Путін, вочевидь, вимагає перемоги, великого наступу й окупації хоча б Донбасу. Зараз російська армія намагається зафіксувати те, що вони мають на інших напрямках, і проломити оборону ЗСУ на Донбасі, щоб десь до весни вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і, можливо, навіть оголосити перемогу. Тобто Путін може оголосити це перемогою і завершенням “спеціальної військової операції”, і заявити Заходу та Україні, що вони готові до перемовин”, — каже Самусь.

Заразом він зазначив, що не зрозуміло, якими способами вони це хочуть зробити.

“Тому що з технікою, артилерією і боєприпасами проблеми і якогось наростання постачання високоточної зброї та сучасної зброї, я думаю, не буде. До того ж, з іншого боку, щодо ЗСУ, Україні [союзники] нарешті почали постачати важку наступальну сучасну зброю”, — резюмував Михайло Самусь.

Читайте також: Регулярна армія РФ перетворилася на збіговисько “мобіків”, якими дуже важко керувати, — Самусь

Нагадаємо, раніше Самусь висловив думку, що президент РФ Володимир Путін готується до затяжної війни проти України. Він хотів би в ці пів року максимально військовим чином змінити ситуацію на фронті, переломити її, заволодіти стратегічною ініціативою і десь до середини року зафіксувати те, що йому вдасться.

Прямий ефір