Путін дав Герасимову останній шанс, — військовий експерт про плани Росії переломити ситуацію на фронті

Путін і Герасимов. Фото: tass.ru

Президент РФ Володимир Путін готується до затяжної війни проти України. Він хотів би в ці пів року максимально військовим чином змінити ситуацію на фронті, переломити її, заволодіти стратегічною ініціативою і десь до середини року зафіксувати те, що йому вдасться. Таку думку сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

“Або зберегти, або окупувати нові території, а далі, у зв’язку з тим, що економічна ситуація в Росії катастрофічно погіршуватиметься, це показують усі розрахунки. Тому що після введення нафтогазового ембарго, я сподіваюся, і атомне ембарго теж буде введено, Росія цьогоріч може недоотримати, за мінімальними розрахунками, 100 млрд дол. Це цілий оборонний бюджет російський. Тому друга половина року буде економічно дуже складна для Путіна, і йому потрібно якось, поки є час, ці пів року використати максимально у військовому плані”, — сказав він.

На думку експерта, виходячи з цього, для України логічно було б дуже добре, необхідно провести свою наступальну операцію, зламати плани Путіна і в такий спосіб призвести до того, що Путін до другої половини року буде змушений просто йти з території України і намагатися вже якось ізолюватися у своєму диктаторському режимі.

Також Самусь прокоментував інформацію, що Путін поставив Герасимову завдання захопити Донбас до березня.

“Я поки не бачу можливості у Путіна за такий короткий термін досягти якихось успіхів. Мені здається, що він продовжує гратися з цими угрупованнями, які рояться навколо нього, намагаючись продемонструвати свою ефективність. Він давав завдання угрупованню Пригожина — Суровікіна, ми бачили це з жовтня, вони завдавали ракетних ударів масованих і намагалися з використанням ПВК “Вагнер” проломити оборону на Донбасі. Не вийшло. Зараз призначено Герасимова відповідальним за цю операцію, і знову йому ставлять нереальні завдання. Мотивація у Герасимова дуже проста — він повинен змити з себе ганьбу 24 лютого, коли російська армія повністю провалила завдання Путіна. Тому він зараз дає йому останній шанс”, — каже експерт.

Самусь зазначив, що це останній шанс у російської армії якось використати час, ці кілька місяців до літа.

“І, я думаю, у Герасимова немає шансів цього досягти, і він це розуміє прекрасно. Будуть якісь спроби, можливо, на Донбасі, якогось прогресу досягти, але в стратегічному плані зараз не видно якихось можливостей у Росії досягти результату. Тим паче, що я, наприклад, думав, що за всією логікою вони мали б уже від 1 січня почати масову мобілізацію, якщо вони хочуть якось переломити ситуацію, їм потрібно багато людей — 300-500 тисяч для того, щоб створити угруповання в Білорусі, щоб проломити українську оборону на Донбасі, потрібно багато людей. Україна отримує важке озброєння, у Росії можливості наростити озброєння немає, високоточних озброєнь немає, сучасних танків і бронетехніки теж немає. Тому в них є можливість тільки кількісно завалити фронт “м’ясом”, металобрухтом і якось спробувати використати цей часовий лаг, поки ми ще не сформували свій ударний кулак із західним озброєнням і важкою технікою, у Росії є якраз час 2-3 місяці, щоб цим скористатися, але вони знову якось зволікають із мобілізацією, тяжко це пояснити, а без масової мобілізації в них немає ніяких шансів досягти навіть мінімальних успіхів, тим паче окупувати всю Донецьку і Луганську області”, — резюмував Михайло Самусь.

Читайте також: Путіну доведеться ухвалювати непрості рішення — експерт про економіку РФ

Нагадаємо, за словами військового експерта Українського інституту майбутнього, консультанта комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Івана Ступака, Путін зробив ставку на вимотування України під час затяжної війни, але країни Заходу тільки посилюють підтримку Києва.

Прямий ефір