Путін грає на межі фолу, це розгубленість і безвихідь, і в цьому він небезпечний, — генерал про загрозу ядерного удару

Ілюстративний колаж: sloboda.org

Президент РФ Володимир Путін грає на межі фолу. Проводячи свої незаконні “референдуми” на тимчасово окупованих територіях України, він створює юридичні підстави для подальшої агресії та ядерного шантажу. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

“Я знаю особисто Путіна. У різні періоди ми майже нейтралізували всі його посили. Він уже давно б воював. І 2005 року він мені вже розповідав, що тут НАТО, бази проти нього, ми це жорстко зняли. Критичні йому аргументи, Путіну, і він починав лавірувати. У цій ситуації вже війна, критичний аргумент — це наші Збройні сили та, звісно, ​​об’єднання зусиль. Я прямо скажу, знаючи його, він у безвиході, він не знає, як діяти. Його зациклили на ідеї. Йому всі його спецслужби, розвідки, контррозвідки ФСБ, його відомчі — “ти великий, ти можеш легко завоювати Росію, Європу. Вони ніякі, вони беззубі, у них армії немає, нічого. Це в два-три дні. Пройти все Україну, а тим паче далі можна піти на Європу”. І він цією фобією перейнявся. Ось це його стратегічна помилка. Хоча її сформульовано під його впливом. Він ініціатор, не хтось із боку, а сьогодні безвихідь. Тому він намагається підіймати ще ставки, погрожувати”, — сказав він.

Маломуж наголосив, що Путін не просто загрожує, а реально діє.

“І мобілізацію проводить, і нові наступальні операції, і обстріли ракетами, і шантаж ядерний по атомній електростанції, шантаж тактичними ракетами. Тобто це вже Путін, який зараз не знає, як діяти. Це розгубленість і безвихідь, і в цьому він небезпечний. Тому приземлити його можна дуже сильними нашими успіхами”, — пояснив він.

За його словами, Путін є ініціатором загрози ядерної безпеки, ядерної війни для всього світу, включаючи не лише Захід, а й Туреччину, Індію, Китай, Бразилію.

“І його (Путіна, — ред.) потрібно повністю нейтралізувати. Ось це друга складова. Перше — ЗСУ та Україна. Друга — світ має діяти разом із нами. Але саме перші лідери держав не рівня МЗС, спецслужб, а перші особи держави повинні його жорстко поставити на місце, щоб не почалася ядерна війна, а перспектива — нейтралізувати всю його агресію. Путін грає на межі фолу, він уміє це робити, і це якраз та межа, яка може реалізуватись, може, й ні. Він для цього створює зараз юридичні посилання, проводячи “референдум”, і, відповідно, оголошуючи вже територію цих утворень, як він створює на нашій території територію Росії, це ніби конституційний привід для застосування ядерної зброї. Тобто він уже цю форму підготував, і проводить свою мобілізацію готує на перспективу завдання ядерного удару”, — заявив генерал армії України.

Маломуж повідомив, що оскільки дії Путіна небезпечні для нього самого та Росії, країни НАТО попередили його про наслідки ядерного удару.

“І Байден, і Блінкен, і Остін, голова Пентагону, та інші лідери прямо і Путіну, і Шойгу на неофіційному рівні говорили, що якщо буде завдано тактичного ядерного удару по Україні, буде завдано зворотного удару по різних об’єктах. Тому що всі тактичні та стратегічні, тим більше озброєння РФ відстежуються в режимі онлайн, які можуть застосовуватися проти України. Тому зараз момент підготовки ядерної зброї фіксується всіма засобами розвідки оперативно. І, звичайно, перехід цієї межі — це буде повна конфронтація зі світом, насамперед із НАТО. Путін розуміє, що це буде смертельно для Росії. Але тут важливо, що він шантажує ядерною палицею. Щоб розуміли країни ядерного клубу, що зараз це може не завершитися лише ударом по Україні, це розблокувати вже подальші спільні удари. Це може призвести і до балістичних ракет, це знищення світу”, — підсумував екскерівник Служби зовнішньої розвідки.

Читайте також: Перспектива падіння режиму Путіна, — генерал Маломуж про протести росіян проти мобілізації

Нагадаємо, раніше Маломуж розповів, що Збройні сили України провели чітку низку наступальних операцій — перейшли від тактичної до стратегічної наступальної операції на Харківському та Херсонському напрямках. Це дуже потужний провал Кремля, що може започаткувати майбутній програш РФ.

Прямий ефір