Путін програв на всіх фронтах і застосовує гібридний шантаж, — Маломуж

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Збройні сили України провели низку наступальних операцій — перейшли від тактичної до стратегічної наступальної операції на Харківському та Херсонському напрямках. Це дуже потужний провал Кремля, що може започаткувати майбутній програш РФ. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

За його словами, більшість підрозділів РФ втратили до 60% особового складу та стали абсолютно небоєздатними. Продовжувати війну із захоплення Донецької області вони не мають можливості.

“Стратегічний провал усіх планів Кремля. Те, що Путін планував на початку 24 лютого, не вийшло. І тому був другий етап, який він декларував, що це буде 100%. Пам’ятаємо, що він неодноразово говорив — завдання спеціальної операції будуть досягнуті. Хоча б захоплення Донецької області та деяких південних регіонів. Все вийшло навпаки. Наші Збройні сили чітко провели низку наступальних операцій, навіть перейшли від тактичної до стратегічних наступальних операцій на Харківському напрямку та тактичної наступальної операції на Херсонському напрямку. А це вже, звісно, ​​дуже потужний провал Кремля. Тому це дуже велика стратегічна, як ми говоримо, перспектива програти загалом. Путін, звичайно, дуже злякався, він збирав і силовиків, і раду безпеки РФ. Чому? Від безвиході”, — сказав Маломуж.

Також накладається і військова поразка на полі бою.

“Ми пам’ятаємо, що після Лисичанська, перед ним Сєвєродонецька, він оголосив паузу у формуванні збройних сил. Чому? Тому що більшість боєздатних частин втратили по 30, 40 та 60% особового складу. Це небоєздатні частини, та продовжувати війну із захоплення Донецької області, тим більше Запорізької, Херсонської вже він не мав можливості. Друга причина — це, звичайно, дуже великі військові втрати. Поповнити їх можна було б шляхом лише шляхом мобілізації. Путін дуже довго сумнівався. Прямо скажу, він відходив від цієї теми мобілізації, навіть часткової”, — заявив генерал.

За його даними, російський контингент, який зайшов до України 24 лютого, фактично повністю знищено.

“Все фактично провалилося. Провал за провалом. Тому вже останній шанс — це, звісно, ​​оголошення часткової мобілізації, аби не лякати загалом росіян. Але фактично це повна мобілізація, бо навіть набрати 300 тисяч упродовж кількох місяців дуже складно. Тим більше зараз уже не приховаєш інформацію, втрати не 5600, а 56 тисяч і більше. І поранених ще більше. Виходить, той контингент, який спрямований 24 лютого, 150 тисяч, чи фактично знищений, чи не боєздатний. Тепер потрібні нові війська. І це та найголовніша причина, що потрібно не лише утримати рубежі, а ще якимось способом наступати на окремих напрямках. Це не виходить”, — вважає Маломуж.

Тому, каже екскерівник Служби зовнішньої розвідки, Путін вдається до ядерного шантажу.

“Намагався через шантаж, атомні станції, що будуть вибухи і, відповідно, проблеми, давайте домовлятися, але на умовах Москви. Другий момент — це шантаж ядерною тактичною зброєю. Наразі він триває. Комплекси з мобілізацією, комплекси із “референдумами”. Тобто це така гібридна форма шантажу із використанням механізмів організаційно-юридичних, бойових. І сценарій карколомної війни є не лише з Україною, а з Європою. Як сказав Медведєв, вся Європа горітиме. Це питання залякування, це потужна інформаційна атака та війна проти України, проти Європи. І стримуючий чинник — це спроба залякати росіян, що є загроза Заходу. Це Захід не лише Україна, а насамперед НАТО, і нам треба захищатися, тому треба буде підняти хвилю патріотизму та нашу мобілізацію. І це не виходить. Тобто кожна програма отримує провал”, — розповів Маломуж.

На його думку, протести в Росії проти мобілізації зростатимуть. А об’єднаний український народ не по зубах Путіну та його режиму.

“І виступи і в Санкт-Петербурзі, і Москві, і Меморіал, і в інших місцях показують, що це відбуватиметься по висхідній. Це тільки початок. Поки що люди ще до кінця не усвідомили, що на них чекає. Але коли вони бачитимуть, що це реальна смерть і масова, звісно, це буде повний провал. А поповнити ресурси Путін не зможе настільки, щоб масштабно розпочати операцію наступу чи на сході, чи на півдні, тим паче на столицю України”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Перспектива падіння режиму Путіна, — генерал Маломуж про протести росіян проти мобілізації

Прямий ефір