Путін робить ставку на “війну на виснаження”, але країни Заходу тільки посилюють підтримку Києва, — Ступак

Іван Ступак. Фото: uifuture.org

Президент Росії Володимир Путін зробив ставку на вимотування України під час затяжної війни, але країни Заходу тільки посилюють підтримку Києва. Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього, консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.

“Це війна на змор, дійсно. Путін хоче поставити її у формат: “Це довго. Це дуже важко. Я потягну, Росія, а ви всі країни Європи, які допомагають Україні, і Сполучені Штати, ви не зможете. У вас вибори, проміжні вибори, у вас економіка, ви швидко здуєтеся, а я готовий”. Розрахунок ось такий”, — сказав Ступак.

Крім того, на його думку, Кремль робить хибну ставку і на те, що затяжна війна зможе зломити дух українців, які чинитимуть тиск на керівництво країни.

“Мені подобається, як відповідають, ну, не те щоб прямо, так ось побічно, країни Заходу. Ах, так затяжна війна? Тоді ми передаємо Україні танки, тоді ми передаємо снаряди. Новий пакет допомоги від США теж величезний, новий “Рамштайн”. Тобто ніщо не вказує на те, що країни Європи, країни західної коаліції здуваються, втомлюються і хочуть мирних переговорів із Росією”, — зазначив Ступак.

Окремо він нагадав, що Євросоюз зміг подолати нафтогазову залежність від РФ, що також позитивно відобразилося на допомозі Україні, адже зник один зі стримувальних чинників.

До того ж додатковими аргументами для союзників України стають перемоги ЗСУ на полі бою.

Читайте також: “Бредлі”, “Петріоти” і “Леопарди”: яку військову допомогу від Заходу Україна отримає у 2023 році

Прямий ефір